Naujiena

2016 05 31 - Globalus švietimas: nemokamos filmų peržiūros birželį

Birželio 15–21 d. Lygių galimybių plėtros centras kvies į filmų peržiūras, kurias pristatys kartu su trečią kartą rengiamu Vilniaus LGBT* festivaliu „Kreivės“. Atrinktuose filmuose pasakojamos istorijos paliečia kintančią besivystančių šalių realybę, lyčių lygybės, moteriškumo ir vyriškumo, seksualinės orientacijos, negalios, migracijos, diskriminacijos ir žmogaus teisių klausimus – globalaus švietimo temas.

Dokumentinė juosta „Homo propaganda: LGBT teisės ir karas Ukrainoje“ nagrinėja Ukrainos LGBT* teisių judėjimą po 2013-ųjų Euromaidano revoliucijos. Filmo autorė keliauja į tris Ukrainos miestus, kur bendrauja su aktyvistais ir pabėgėliais iš ką tik Rusijos užimto Krymo ir separatistų siaubiamų rytinių regionų. Jie randa laikiną prieglobstį LGBT* nevyriausybinių organizacijų išlaikomuose pabėgėlių namuose, tačiau Rusijos grėsmė ir jų pačių visuomenės abejingumas daro jų padėtį ypač nesaugią. Filmą pristatysime birželio 16 d. 17.00 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) (po filmo vyks susitikimas su filmo herojais ir aktyvistais).

„Margarita su šiaudeliu“ (Indija, 2014) pasakoja apie Leilą, jauną romantikę ir maištautoją iš Indijos. Nepaisydama cerebrinio paralyžiaus, dėl kurio yra prikaustyta prie vežimėlio, ji išvažiuoja studijuoti į Niujorką. Čia ji netikėtai įsimyli ir pradeda jaudinančią savęs atradimo kelionę. Filmą bus galima pamatyti birželio 15 d. 20.50 val. „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2) ir 21 d. 21.00 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3).

„Paslėpta” (Ispanija, 2014) – tai istorija apie Ibrahimą, 14-metį paauglį iš Maroko. Jį pirmą kartą pamatome einantį tuščiu keliu vieno Ispanijos didmiesčio pakraštyje. Jis ką tik gavo pranešimą, kad už kelių dienų bus deportuotas iš šalies, tad susikrovė daiktus ir pabėgo. Jo bendraamžį Rafą kamuoja kitokie rūpesčiai: mokykla, bendraamžių spaudimas ir Marta, kuri tikisi iš jo daugiau, nei jis pasirengęs duoti. Ibros ir Rafos keliai susikerta ir tarp jų užsimezga nelengva draugystė. Filmą rodysime birželio 17 d. 17.30 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) ir 21 d. 17.00 val. „Skalvijos” kino centre (A. Goštauto g. 2).

Įėjimas į filmų peržiūras – bent 1 ct. Kiek tiksliai – gali spręsti pats žiūrovas. Bilietus bus galima įsigyti filmų rodymo vietose ir „Kreivių” centre. Daugiau informacijos: festivaliskreives.lt.

kreives