Naujiena

2016 04 12 - Lygių galimybių plėtros centro ekspertų vizitas JAV

Duluthas (Minnesota, JAV) yra ypatingas miestas. Beveik prieš pusę amžiaus kelių entuziastų iniciatyva čia buvo sukurtas, o dabar nuolat tobulinamas koordinuoto institucijų atsako į smurtą prieš moteris šeimoje modelis, padedantis užtikrinti didesnę nukentėjusiųjų apsaugą ir smurtautojų atsakomybę, mažinti smurto mastus ir latentiškumą, palengvinantis policijos pareigūnų ir kitų atsakingų institucijų darbą.

Susipažinti su unikalia praktika šių metų kovo 28–balandžio 5 d. buvo išvykusi ir Lietuvos ekspertų delegacija. Jų kelionė tapo nuoseklaus Lygių galimybių plėtros centro ir Global Rights for Women organizacijos bendradarbiavimo rezultatas, kurį įgyvendinti padėjo JAV ambasados Lietuvoje parama.

Vizito metu Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotojas Vilius Velička, LR Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėja Eglė Gibavičiūtė , Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Gediminas Bučiūnas, Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Vilana Pilinkaitė Sotirovič ir Margarita Jankauskaitė turėjo galimybę susipažinti su teisėsaugos, probacijos pareigūnų, teisėjų darbo ypatumais, dalyvauti policijos reiduose, stebėti tarnybos 911 veiksmus ir poveikio smurtautojams programų seansus. Diskusijos su JAV ekspertais suteikė galimybę geriau suprasti koordinuoto institucijų atsako subtilumus ir suvokti Lietuvos teisinės sistemos bei institucinių praktikų spragas. Dabar belieka sutelkti jėgas, kad geroji tarptautinė patirtis taptų ir Lietuvos realybe.