Lygių galimybių plėtros centras

Sisteminis lyčių aspekto integravimas valstybės valdyme

Šio projekto tikslas – didinti tarpministerinės moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos narių bei valstybės tarnautojų, dalyvaujančių ministerijų politikos formavime, supratimą apie lyčių aspekto integravimą bei didinti jų profesines žinias ir kompetencijas šioje srityje. Projekto rengėjai pasiūlė priemonių rinkinį, skirtą lyčių aspekto integravimo skatinimui nacionalinėje politikoje, paremtą žinių gilinimu, priemonių kūrimu bei žinomumo didinimu.

Projekto metu buvo sukurtas ir išbandytas valstybės tarnautojams skirtas lyčių aspekto integravimo mokymų modulis. Išsamios lyčių aspekto integravimo žinios bei kompetencijos buvo suteiktos 40 valstybės tarnautojų. Priemonė lyčių aspekto integravimui buvo sukurta, publikuota ir padalinta visoms ministerijoms bei jų informacijos centrams. Be to, mažiausiai 1000 valstybės tarnautojų gavo informaciją apie lyčių aspekto integravimą, susipažinę su interaktyvaus pobūdžio priemonėmis apskritojo stalo diskusijų metu bei interneto svetainėse. Informacija apie sisteminio lyčių aspekto integravimo svarbą valstybės valdyme buvo nukreipta į aukščiausią sprendimus priimančių pareigūnų lygį.

Projekto metu buvo sukurtas ir įgyvendintas mokomųjų seminarų ciklas, kurio metu buvo supažindinama su esminėmis lyčių aspekto integravimo sąvokomis, įgyvendinimui skirtais politikos instrumentais bei metodais poveikiui vertinti ir stebėti. Mokymų metu buvo pasitelktos ES ekspertinės žinios.

Pagrindinės projekto veiklos:

  • Lyčių lygybės politikos dokumentų bei programų kritinė įvaizdžio formavimo analizė (angl. critical frame analysis). Šios analizės tikslas – didinti valstybės tarnautojų jautrumą lyčių lygybės politikos nuoseklumui (arba nenuoseklumui) ir jo poveikiui valstybės valdymo kokybei. Analizės išvados buvo naudojamos valstybės tarnautojų mokymams.
  • Valstybės tarnautojų grupės dalyvavo mokymų cikle, kurio metu buvo suorganizuotos keturios mokymų sesijos (po dvi dienas). Tam, kad mokymų dalyviams būtų lengviau įtvirtinti praktines lyčių aspekto integravimo kompetencijas, po kiekvienos sesijos buvo skiriami namų darbai (nedidelės apimties tyrimas jų darbo aplinkoje).
  • Sukurta ir publikuota priemonė lyčių aspekto integravimui. Šioje priemonėje pateikta informacija apie esmines lyčių aspekto integravimo sąvokas bei problemas, apie lyčių lygybės politikos dokumentų kūrimo ir poveikio vertinimo bei stebėsenos metodologija.

Projektą įgyvendino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Lygių galimybių plėtros centru. Projektas finansuotas pagal ES užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS (2007–2013).

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku