Lygių galimybių plėtros centras

Trečiųjų šalių piliečių integracija – kelias konkurencingos ir tvarios ekonomikos link

Siekiant kurti ir tobulinti kompetentingų institucijų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimo, koordinavimo ir ryšių palaikymo sistemas, kurios leistų didinti įgyvendinamų priemonių veiksmingumą, svarbu stiprinti ekonominės integracijos veiksmingumui įtaką darančių subjektų tarpkultūrines, įvairovės valdymo kompetencijas, gerinti jų veiksmų koordinavimą ir užtikrinti gerosios ES valstybių narių praktikos perimamumą.

Atsižvelgiant į Europos Komisijos pasiūlytą darbotvarkę ir įgyvendinant EIF programos prioritetus – gilinti tarpkultūrines ir įvairovės valdymo žinias ir gebėjimus, būtinus kompetentingų institucijų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimo stiprinimui – projektu siekiama tęsti anksčiau pradėtą darbą plėtojant tarpinstitucinio koordinavimo ir ryšių palaikymo sistemą, ją kokybiškai papildant segmentu, specifiškai susietu su trečiųjų šalių piliečių ekonomine integracija. Projekte koncentruojamasi į veiklas, orientuotas į ekonominę trečiųjų šalių piliečių integraciją ir išskirsimos pagrindinė projekto tikslinė grupė, kurią sudaro privataus sektoriaus, įskaitant verslininkus, profsąjungų, darbo biržų ir Studijų kokybes vertinimo centro atstovai; papildoma projekto tikslinė grupė: politikos formuotojai, NVO ir akademinės bendruomenės, žiniasklaidos atstovai.

Situacijos analizė rodo, kad siekiant sėkmingos ekonominės trečiųjų šalių piliečių integracijos svarbu vadovautis kompleksiniu požiūriu ir (1) didinant privataus sektoriaus ir profesinių sąjungų atstovų tarpkultūrinę kompetenciją bei įvairovės valdymo žinias, stiprinant darbdavių ir socialinių partnerių vaidmenį plėtojant įvairovę ir kovojant su diskriminacija, kaip nurodoma Europos dienotvarkėje ; (2) stiprinant TŠP integracijos politikos koordinavimą ir bendradarbiavimą tarp institucijų ir kitų suinteresuotų šalių, gerinant integracijos politikos priemonių veiksmingumą; (3) užtikrinti apsikeitimą europine patirtimi. Projekte vykdomos trijų tipų veiklos, kompleksiškai papildančios viena kitą:

  • Mokymai /seminarai tarpkultūrinės kompetencijos didinimo ir įvairovės valdymo klausimais suinteresuotų šalių, susijusių su TŠP ekonomine integracija, atstovams.
  • Informavimo ir konsultavimo platformos www.mipas.lt plėtojimas.
  • TŠP ekonominės integracijos gido parengimas, integruojant europinę patirtį.

Projekte išskirti trys segmentai, įgyvendinami sekančia tvarka: pradedama nuo veiklų orientuotų į projekto dalyvių informuotumo didinimą ir nuostatų formavimą, tuomet vykdomos konsultacijos, pildoma ir atnaujinama informacija internetinėje svetainėje www.mipas.lt ir galiausiai, apibendrinus konsultacijų bei mokymų medžiagą, parengtos TŠP ekonominės integracijos gairės.

Projekto finansavimo informacija:

Projektas įgyvendinamas kartu su socialinės partnerystės fondu „Magnum bonum” pagal Europos fondo trečiųjų šalių piliečiu integracijai 2013 m. metinę programą.
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku