Lygių galimybių plėtros centras

Seimas raginamas priimti moterų ir vyrų lygias galimybes skatinančius įstatymus

Lietuva užima tik 18 vietą Europos Sąjungoje vertinant lyčių lygių galimybių pasiekimus. Šalyje stebimi pokyčiai – moteris prezidento, premjero, Seimo pirmininko ar ministro poste nėra naujiena, tačiau gajūs stereotipai didžiąją daugumą moterų vis dar laiko visuomenės paraštėse. Ypač mažai vadovių politinėse ir verslo struktūrose, o tai didina korupcijos tikimybę, mažina dėmesį socialiniams klausimams.

2014 m. kovo 7d. konferencijoje „Mūsų balsai pažangai” LR Seime apie tai diskutuos daugiau nei 200 politikų, visuomenininkų ir akademinės bendruomenės atstovų. Konferencijoje bus aptartos moterų, taigi ir visos visuomenės, gerovei grėsmę keliančios problemos ir galimi jų sprendimo būdai.

„Valstybėje, kuri nepripažįsta įvairių socialinių grupių ir žmogaus teisių, įskaitant moterų teises, niekada nebus tokio stabilumo ir gerovės, kokio norėtume. Moterys yra didžiausias nepanaudotas potencialas pasaulyje. Jos seniai turėjo užimti teisėtai joms priklausančius postus institucijose, kur sprendžiami visų žmonių likimai” – pabrėžė ES parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė.

Konferencijos dalyviai rezoliucija kreipsis į Seimo narius, ragindami ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo; priimti Švietimo įstatymo pataisas dėl lytinio ugdymo ir Reprodukcinės sveikatos įstatymą; nepritarti Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui ir LR Konstitucijos 38 straipsnio pakeitimams; inicijuoti įstatymų projektus, užtikrinančius proporcingą moterų ir vyrų atstovavimą valdymo ir politinėse struktūrose ir vienodą dalijimąsi vaiko priežiūros pareigomis.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai”.

EEA_color_logo

 

 

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku