-
Lankstus darbo organizavimas šeimos sėkmei ir ekonomikos plėtrai (SUCCESS)
2009-20012 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama suteikti žinių apie ES politiką šeimos ir darbo derinimo srityje, geras praktikas, sudarant palankias sąlygas darbingo amžiaus ekonomiškai aktyviems asmenims derinti šeimos, asmeninio gyvenimo ir darbo įsipareigojimus bei skatinant darbo organizavimo formų įvairovę, ugdant tolerantišką požiūrį į šeimos įsipareigojimų turinčius darbuotojus.
Projekto veiklos:
- Vaikų priežiūros paslaugos asmenims, kurie dėl šeimos įsipareigojimų nedirba arba turi sunkumų derindami šeimos ir darbo įsipareigojimus.
- Dėl šeimos įsipareigojimų nedirbančių asmenų motyvavimas, konsultavimas bei mokymai, tobulinantys bendruosius įgūdžius (užsienio kalbos, kompiuterinis raštingumas, socialiniai įgūdžiai ir pan.).
- Individuali pagalba ieškant darbo.
- Darbdavių, darbuotojų atstovų (profesinės sąjungos, darbo tarybos), savivaldybių atstovų švietimas, mokymai ir konsultacijos (įskaitant teisines) šiose srityse: šeimai palankių priemonių pasirinkimas ir taikymas, lanksčios darbo organizavimo formos ir jų taikymas, kolektyvinės darbo sutarties sudarymas, lyčių lygybės planavimas darbovietėje, lyčių lygybės darbe pranašumai.
- Darbuotojų mokymai, informavimas ir konsultavimas apie šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo priemones.
Projekto koordinatorius: Kauno moters užimtumo ir informacijos centras. Projekto rėmėjas: Europos Socialinis Fondas.
-
KAIP: kompleksinis atsakas į problemas
2009-2011 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama, taikant mokymų ir konsultacijų metodus, pateikti inovatyvių ir kompleksinių priemonių paketą, sprendžiant socialinės atskirties problemas, socialiniams darbuotojams, kurie tiesiogiai dirba su asmenimis ir šeimomis, pažeidžiamais dėl skurdo rizikos, nedarbo ir socialinės atskirties.
Lygių galimybių plėtros centras (LGPC) parengė seminarų ciklų, skirtų socialiniams darbuotojams, savanoriams ir personalui dirbančiam su socialinės rizikos individais ir šeimomis, programų turinį ir suorganizavimo seminarus socialiniams darbuotojams iš 5 Lietuvos savivaldybių. LGPC taip pat aktyviai prisidėjo kuriant socialinių darbuotojų ir socialinių paslaugų teikėjų bendradarbiavimo tinklą, siekiant veiksmingesnio darbo su socialinės rizikos asmenimis ir šeimomis. LGPC ekspertai konsultavo, rengiant metodologinę priemonę socialiniams darbuotojams, kurios tikslas − padėti integruoti kompleksinius teorinius poţiūrius į socialinį darbą.
Projekto koordinatorius: JTVP – Lietuva. Projekto rėmėjas: Europos Socialinis Fondas.
-
Nematomi. Tarp mūsų
2009 m. įgyvendintu projektu siekiama plėtoti socialinių išteklių galimybes, siekiant tobulinti trečiųjų šalių piliečių integraciją į Lietuvos visuomenę. Taip pat skatinti daugumos Lietuvos visuomenės ksenofobinių ir stereotipinių nuostatų apie imigrantus kaitą ir formuoti atviros ir tolerantiškos visuomenės vertybes.
Projektą sudarė 3 skirtingų tematikų laidų ciklai (vienos laidos trukmė − 5 minutės). Šios laidos buvo transliuojamos kartą per savaitę per LNK televiziją. Iš viso buvo parengta 40 laidų:
- „Nematomi…1“ laidų ciklas atskleidė esmines problemas, kurias patiria imigrantai, gyvendami ir dirbdami Lietuvoje.
- „Nematomi…2“ laidų ciklas pasakojo sėkmingas trečiųjų šalių piliečių integracijos į darbo rinką istorijas bei jų indėlį, kuriant bendrą šalies gerbūvį.
- „Nematomi…3“ laidų ciklas atskleidė individualias trečiųjų šalių piliečių patirtis, jų motyvaciją atvykti į Lietuvą, pirmuosius įspūdžius bei lūkesčius.
Projektą įgyvendino LNK televizija (UAB Laisvas ir nepriklausomas kanalas) kartu su Lygių galimybių plėtros centru. Projektą finansavo Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracija 2009 m. metinė programa.
-
Tolerancija ir tarpusavio supratimu pagrįstų santykių tarp Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių plėtojimas
2009 m. įgyvendinto projekto tikslas – plėtoti tolerancija ir tarpusavio supratimu pagrįstus santykius tarp Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių, mažinti ksenofobiją, rasizmą ir tautinę bei religinę diskriminaciją. To buvo siekiama inovatyviomis veiklomis, kurios skatino bendras Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių kultūrinio ir tautinio pažinimo iniciatyvas.
Lygių galimybių plėtros centras parengė ir pravedė praktinių seminarų ciklai, kurių metu buvo siekiama ugdyti jaunimo tarpkultūrinės įvairovės suvokimą ir juo grįstą požiūrį. Taip pat parengė leidinį „Tarpkultūrinė įvairovė“, kuris buvo išplatintas Lietuvos universitetams, kolegijoms, bibliotekoms.
Proejktą koordinavo Socialinių mokslų kolegija. Projektas finansuotas pagal Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai Lietuvoje 2007 m. metinę programą.