Lygių galimybių plėtros centras

ACCESSIBILITY TABLET MOBILE
negalios-paveiktu-moteru-patirtys-leidinys

Negalios paveiktų moterų patirtys: fokus grupės tyrimas

Pristatome tyrimo apie negalios paveiktų moterų patirtis įžvalgas. Tyrime siekta išsiaiškinti, kaip negalios paveiktos moterys vertina sunkumus ar kliūtis, su kuriomis susiduria tokiose srityse kaip visuomeninis gyvenimas, smurtas lyties pagrindu ir seksualinės bei reprodukcinės teisės.
DĖMESYS MOTERIMS SU NEGALIA – SITUACIJOS IR GERŲJŲ PRAKTIKŲ APŽVALGA

Dėmesys moterims su negalia - Situacijos ir gerųjų praktikų apžvalga

Negalios, kaip ir kitų socialinių kategorijų, samprata atspindi visuomenėje vykstančius procesus. Ji kinta dėl pilietinių iniciatyvų ir judėjimų siekio užtikrinti žmonių su negalia teisę į orų ir įtraukų gyvenimą. Visgi permainos nevyksta greitai ar lengvai. Šiuo metu dominuoja keli negalios sampratos modeliai, kurie daro skirtingą įtaką žmonių su negalia kasdienybei – vieni jų didina izoliaciją ir stigmą, kiti – įtraukimą.
akla katė

Lyties ir negalios sankirtoje: situacijos apžvalga ir gerosios praktikos

Negalios poveikis žmogaus gyvenimo kokybei yra platus, daugiabriaunis klausimas. Šioje apžvalgoje dėmesio skiriame lyties ir negalios sankirtoje kylantiems iššūkiams tokiose gyvenimo srityse kaip švietimas, darbas, politinis aktyvumas. Plačiau aptariame smurto ir reprodukcinių teisių klausimus.
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku