Menu
Dėmesys moterims su negalia vykdant koordinuotą atsaką į smurtą artimoje aplinkoje ir jo prevenciją. Tyrimo apie savivaldybių pasiruošimą ataskaita.
Moterys su negalia smurtą artimoje aplinkoje patiria dažniau, o pagalbos gauna – rečiau. Ar Lietuvos savivaldybėse veikianti reagavimo į smurtą artimoje aplinkoje tvarka, pagalbos instrumentai bei prevencija atliepia moterų su negalia patirtis? Tyrimo, daryto Alytaus m., Jonavos r. ir Ukmergės r. savivaldybėse rezultatai bei gairės sistemos tobulinimui.
Dėmesys moterims su negalia vykdant koordinuotą atsaką į smurtą artimoje aplinkoje ir jo prevenciją. Situacijos ir gerųjų praktikų apžvalga.
Moterys su negalia smurtą artimoje aplinkoje patiria dažniau, o pagalbos gauna – rečiau. Kokia kitų šalių patirtis kuriant tarpinstitucinio bendradarbiavimo algoritmus atsižvelgiant būtent į moterų su negalia situaciją?
Negalios paveiktų moterų patirtys: fokus grupės tyrimas
Ar moterys su negalia aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyenime? Kaip apibrėžia savo taptatybes? Su kokiomis kliūtimis susiduria kurdamos romantinius santykius, tapdamos motinomis ir kitose gyvenimo srityse? Pristatome fokus grupės tyrimo įžvalgas.
Lyties ir negalios sankirtoje: situacijos apžvalga ir gerosios praktikos
Moterys su negalia patiria dvigubą diskriminaciją ir yra labiau pažeidžiamos tiek dėl negalios, tiek dėl buvimo moteriškos lyties. Apžvalgoje pateikiamas negalios ir lyties sankirtoje atsirandančių problemų laukas, jų sprendimo būdai bei gerosios praktikos pavyzdžiai. Plačiau aptariame smurto ir reprodukcinių teisių klausimus.