Naujiena

2019 03 29 - Buvome apdovanoti garbingu Nacionalinės lygybės ir įvairovės apdovanojimu

Vakar vyko šeštųjų Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Norime pasidžiaugti, kad projektas „Moterys, kūrusios Lietuvos valstybę” laimėjo 2018 metų Lyčių lygybės apdovanojimą. Apdovanojimą įteikė „Swedbank” vadovė Dovilė Grigienė.

Valdovų rūmuose vyksiančio renginio metu statulėlės buvo įteiktos aštuoniose kategorijose, t. y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Primename, kad leidžiame knygą, kuria  ir galėsime įprasminti šį lyčių lygybės apdovanojimą. „Moterys, kūrusios Lietuvos valstybę”- 100 portretų, 100 istorijų – atėjo laikas išleisti knygą apie moteris, kūrusias Lietuvą. Moteris, kurios įveikė stereotipus ir tapo pirmosiomis savo sričių profesionalėmis. Moteris, iškovojusias teisę balsuoti ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Moteris, kurios intelektu ir ginklu ištvermingai kovojo už nepriklausomą, demokratišką Lietuvą. Moteris, apie kurias nerašoma vadovėliuose ir istorijos knygose. Moteris, kurių vardų ilgai nežinojome.

Luko Baladžio nuot./  15 min.

 

Prisidėti prie knygos leidimo galite ČIA:

https://goget.fund/2FjFUfS?fbclid=IwAR2rhE4VVqqP6upw9cpOiom7Tz44opOGI6WPU4ZXCRWq55ZXl4LjLu-SqPk