Lygių galimybių plėtros centras

Informacijos sklaida per organizacijos narių mokymą ar seminarus efektyviai supažindina organizacijos narius su įvairiausiomis darbinėmis situacijomis, kurios atveria duris į diskriminaciją ir įvairaus pobūdžio smurtą.

Siekiant inicijuoti diskusiją, svarbu pradėti apie tai kalbėti kartu su išoriniais ekspertais, kurie yra nešališki organizacijos narių atžvilgiu ir gali pasidalinti tyrimų rezultatais, veiksmų pasekmėmis bei supažindinti su prevencija. Žinoti, suprasti ir veikti padeda informacija, kuria galite pasinaudoti jau dabar.

Seminaras yra įvadinis  2–3 val. trukmės susitikimas, skirtas supažindinti dalyvius su pasirinkta tema bei jos aktualumu organizacijos darbuotojams.

Mokymai yra tęstinis procesas, skirtas problemos identifikavimui, jos analizei ir sprendimui. Lygių galimybių plėtros centro komanda parengia individualią mokymų programą, atliepiančią organizacijos poreikius. Tokius mokymus sudaro teoriniai bei praktiniai užsiėmimai, taikomi diskusijų, atvejų analizės, refleksijos metodai.

Išsirinkite jums ar organizacijai aktualias seminarų bei mokymų temas:

Žmonės jaučiasi ir dirba geriau, kai veikia saugioje, malonioje aplinkoje, todėl darbdaviai turėtų siekti sudaryti sąlygas, kurios skatintų darbuotojus kuo geriau atlikti pavedamas užduotis.

Darbuotojoms ir darbuotojams svarbu išmokti atpažinti priekabiavimą bei smurtą, įgyti žinių ir įgūdžių, kaip reikėtų elgtis situacijoje, kurioje prieš juos ar kolegas buvo/yra naudojama fizinė ar emocinė prievarta arba smurtas.

Tikslas – kurti vidinę organizacijos kultūrą be spaudimo ir patyčių. Tikslo siekiame drauge su organizacijos darbuotojais ir vadovybe,  kalbamės apie priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo darbo vietoje prevenciją, sąmoningumo bei empatijos ugdymą, kartu kuriame mechanizmus, kurie padeda atpažinti, sureaguoti ir spręsti susiklosčiusias situacijas bei užkirsti kelią neigiamiems reiškiniams ateityje.

Pavyzdys. Ar darbo aplinka saugi visiems darbuotojams?

Įmonė skyrė daug dėmesio ir seksualinio priekabiavimo prieš moteris prevencijai. Buvo nuspręsta, kad visi nauji darbuotojai privalo išklausyti specialų kursą šia tema. Pastebėta, kad moteris žeminanti kalba dingo iš organizacijos kultūros.

 Į seminarą, kuriame kviesti vadovaujančias pozicijas užimantys darbuotojai , buvo pakviesti  keli darbuotojai, neužimantys svarbių pozicijų. Kolegos įtarė, kad buvo pakviesti todėl, kad yra linksmi ir patrauklios išvaizdos (taip pat užsieniečiai vyrai). Užsieniečių vyrų, ypač iš Pietų šalių, seksualizavimas vis dar yra įmonės kultūros dalis, o juokeliai apie tai biure yra įprasti.

Komandos narių įvairovė yra itin svarbi tada, kai norima išspręsti sudėtingas, kompleksiškas problemas, pasiekti efektyviausių rezultatų bei sukurti įvairiapusiškus, originalius ir tvarius sprendimus.

Saugioje ir į tobulėjimą orientuotoje organizacijos aplinkoje visuomet pastebima lyties, amžiaus, rasės ir etninės kilmės darbuotojų įvairovė. Skirtingas gyvenimo patirtis turintys žmonės gali atkreipti dėmesį į skirtingus to paties reiškinio aspektus. Tai sąlygoja geresnius komandų įgūdžius spręsti kompleksiškas, daugialypes problemas, numatyti galimus iššūkius, stiprina komandų atsparumą krizinėms situacijoms.

Pavyzdys. Įvairovė – kalbėti ar daryti?

 Organizacija sąmoningai siekia būti atvira įvairiems darbuotojams – drąsiai komunikuoja apie savo lygybės ir įvairovės politiką, didžiuojasi, kad įdarbina ir žmones su negalia (10 proc. darbuotojų).

 Visgi pastebėtina, kad visi darbuotojai su negalia turi judėjimo sutrikimų ir darbo sutartys su jais yra sudaromos nuotoliniu būdu. Nors biuras yra pritaikytas, minėti žmonės niekada jame nesilanko. Nesinaudoja ir kitais darbo privalumais (socialiniai susibūrimai, spurgų rytmetis ir kiti smagūs užsiėmimai). Organizacijos atstovas tvirtina, kad taip yra tik dėl pačių asmenų su negalia pasirinkimo – taip jiems patogiau.

Darbuotojui palankus asmeninio gyvenimo ir darbo derinimas yra naudingas darbdaviui.

Darbovietėse, kuriose atliepiami darbuotojų poreikiai derinant darbą bei šeiminius ar asmeninius įsipareigojimus, rodoma pagarba bei pasitikėjimas darbuotojais, skatinamas jų lojalumas ir produktyvumas. Tai stiprina darbdavio pozicijas dėl darbuotojų konkuruojančioje darbo rinkoje, padeda išlaikyti minimalią personalo kaitą bei skatina aukštesnę darbuotojų motyvaciją ir kokybiškesnius rezultatus atliekant kasdienes užduotis.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku