Lygių galimybių plėtros centras

Startas lygiavertei karjerai

Projekto laikotarpis: 2022 m.
Projekto tikslas: Skatinti moterų ir vyrų lygybę įgyvendinant priemones, skirtas segregacijai dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse mažinti.

Moterų ir vyrų ekonominė padėtis skiriasi. Ji nulemta darbo užmokesčio atotrūkio, kurį savo ruožtu lemia profesinė ir sektorinė, taip pat ir vertikalioji darbo rinkos segregacija pagal lytį. Merginos renkasi studijas, kurias baigę įgyja vadinamąsias „moteriškas” specialybes, vaikinai – „vyriškąsias”. Segregacija dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse yra viena iš moterų ir vyrų nelygybės priežasčių, todėl būtina šią problemą spręsti kompleksiškai – tirti ir viešinti segregacijos dėl lyties priežastis, pasekmes ir problemas; keisti stereotipines nuostatas renkantis profesijas ar planuojant karjerą.

Projektu siekiama prisidėti prie lyčių lygybės de facto užtikrinimo, įgyvendinant priemones, skirtas segregacijai dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse mažinti.

Projekto uždaviniai:

  1. Ištirti jaunimui įtakos turinčius veiksnius renkantis (ne)tipines lyčiai studijas, profesijas, darbą bei švietimo ir darbo srities ekspertų, dirbančių su jaunimu, įtaką jaunimo pasirinkimas ir parengti rekomendacijas dėl priemonių darbo rinkos segregacijai pagal lytį mažinti.
  2. Stiprinti švietimo srities darbuotojų kompetencijas lyčių lygybės srityje, ypač šalinant lyčių stereotipus.
  3. Supažindinti vaikus ir jaunimą su lyčiai (ne)tipinių studijų, profesijų, darbų pasirinkimo galimybėmis skatinant neriboti savęs lyčių stereotipais.
  4. Supažindinti visuomenę su segregacijos dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse problemomis, priežastimis ir pasekmėmis.

Projekto koordinatorius / -iai:

Projekto partneriai:

Projekto finansavimo informacija:

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nevyriausybinių organizacijų projektas, skirtas moterų ir vyrų lygias galimybes skatinančioms priemonėms įgyvendinti 2022 metais. VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 2- MVLGP03015/2022

Projekto nuorodos:

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku