Lygių galimybių plėtros centras

VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą. Tai nevyriausybinėms organizacijoms skirta programa, kuri stiprins bendruosius organizacijų gebėjimus, smurtо lyties pagrindu prevencijos kompetencijas, o vėliau teiks finansavimą projektams.  

Šis kvietimas skirtas ne tik NVO, kurios dirba smurto įveikimo srityje. Raginame dalyvauti organizacijas, dirbančias su įvairiomis tikslinėmis grupėmis – žmonėmis, turinčiais negalią, tautinėmis mažumomis, migrantais, jaunimu, LGBTQ, vyresnio amžiaus žmonėmis ir kt., nes smurtas lyties pagrindu daro neigiamą poveikį visai bendruomenei. Siekdami veiksmingo atsako į jį Lietuvoje, turime išmokti atpažinti smurto apraiškas ir priežastis ir išmokti jas šalinti. 

Pirmojo susitikimo metu aptarsime, kaip taikyti lyčių lygybės ir nediskriminavimo principus kasdieniame darbe, NVO vaidmenį kuriant saugesnes, atviresnes bendruomenes, pristatysime pačią programą ir paaiškinsime, kaip joje dalyvauti. 

Programą Lietuvoje vykdo Atviros Lietuvos fondas ir Lygių galimybių plėtros centras.

Pirmieji kvietimai dalyvauti programoje bus skelbiami birželio mėnesio pabaigoje – visą programos grafiką pristatysime birželio 12 d., 13 val.

Daugiau apie PROGRAMĄ.

Pristatymas vyks MS Teams platformoje. Dalyvių iš vienos organizacijos skaičius neribojamas. Norinčius dalyvauti kviečiame pildyti registracijos ANKETĄ.

Programa: 

13:00-15:00  

  • VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo programa: idėja ir kontekstas 
  • Kaip atpažinti daugialypę diskriminaciją ir kodėl tai svarbu NVO darbe? 

15:00-15:30 Pertrauka 

15:30-17:00 

  • Pilietinės visuomenės vaidmuo kuriant saugią aplinką 
  • Programos “VEIKIAM!” pristatymas 

Pranešėjos: Lygių galimybių plėtros centro ekspertės dr. Margarita Jankauskaitė, dr. Vilana Pilinkaitė-Sotirovič ir Aurelija Auškalnytė, Atviros Lietuvos fondo programų vadovė Marta Gadeikienė ir gebėjimų stiprinimo programų vadovė Živilė Kubilienė. 

Iki virtualaus susitikimo birželio 12 d.! 

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „GrassRoots“ (projekto numeris 101140032). Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autorių ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei Europos Komisija negali būti laikoma už juos atsakinga. Užpildydami registracijos formą sutinkate seminaro metu būti fotografuojami ar kitaip užfiksuoti garso ir vaizdo įrašuose. Taip pat sutinkate, kad šios nuotraukos ir įrašai būtų panaudoti ateityje šio projekto veiklų viešinimo tikslais iki projekto dokumentų saugojimo pabaigos – 2032 m. balandžio mėn. Jūsų pateikti duomenys bus naudojami tik pateikiant šį sąrašą Europos Komisijai kaip įrodymą apie asmenų dalyvavimą veikloje.  

Daugiau naujienų
Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku