-
Etiškos žiniasklaidos link: lyčių stereotipų įveikos galimybės
Projekto tikslas – skatinti etišką žiniasklaidą ir mažinti moteris menkinančios kalbos apraiškas joje. Projektu siekiama inicijuoti platesnio masto viešas diskusijas ir kritiškesnį žiniasklaidos kuriamų įvaizdžių vertinimą.
Vykdant šią iniciatyvą bus tiriamas moteris menkinančios kalbos reiškinio paplitimas Baltarusijos žiniasklaidoje, siekiant atsakyti į klausimus, kokios prasmės siejamos su moterimis ir įtvirtinamos žiniasklaidoje. Taip pat bus siekiama didinti žiniasklaidos atstovų suvokimą apie moteris menkinančios kalbos žalą visuomenei. Tyrimo įžvalgos bus pristatytos visuomenei, organizuojama žiniasklaidos atstovų ir ekspertų diskusija apie etišką ir lyčių stereotipų neskatinantį viešąjį diskursą.
Projekto trukmė: 2018-05-15 – 2018-12-10
Projekto partneris Baltarusijoje: Belarusian Organization of Working Women
Projektas įgyvendinamas remiant Lietuvos Respublikos Ambasadai Baltarusijos RespublikojeProjektas finansuojamas iš Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.
-
Moterys – pokyčių, taikos ir konfliktų prevencijos variklis Ukrainoje
Projekto tikslas – skatinti moterų įtraukimą į taikos kūrimo ir konfliktų prevencijos procesus Ukrainoje. Šios iniciatyvos vykdytojai padės vietinėms suinteresuotoms institucijoms ir organizacijoms rengti, įgyvendinti ir prižiūrėti regioninius veiksmų planus, skirtus įgyvendinti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1325 „Moterys, taika ir saugumas”*. Projekto tikslinės grupės – vietos valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida, akademinė bendruomenė ir ekspertai Vinicos, Dniepropetrovsko, Zaporožės, Luhansko ir Chmelnyckio regionuose Ukrainoje.
Projekto uždaviniai:
• Didinti vietinių suinteresuotų institucijų ir organizacijų supratimą apie JTSTR 1325 principus ir tikslus, stiprinti jų gebėjimus įgyvendinant konkrečias iniciatyvas, skatinančias didesnį moterų įsitraukimą į taikos procesus.
• Teikti tiesioginę paramą vietinėms suinteresuotoms insititucijoms ir organizacijoms rengiant, įgyvendintant ir atliekant regioninių veiksmų planų, skirtų įgyvendinti JTSTR 1325, stebėseną.
• Organizuoti gerosios praktikos ir patirties mainus bei sukurti priemones, kurios padės užtikrinti projekto rezultatų tęstinumą ir galimybę juos atkartoti.Projekto trukmė: 2018 m. kovo mėn. – 2020 m. sausio mėn.
Projekto partneriai: Ukrainos moterų fondas (projekto koordinatorius), Moterų informavimo ir konsultavimo centras (Ukraina) ir Lygių galimybių plėtros centras (Lietuva)
*Apie JTSTR 1325: 2000 m. priimtoje rezoliucijoje pripažintas specifinis ginkluotų konfliktų poveikis moterims ir moterų vaidmens taikos ir saugumo užtikrinimo operacijose svarba. Rezoliucija įpareigojo valstybes užtikrinti didesnį moterų įtraukimą į visus konfliktų prevencijos, valdymo, sprendimo ir taikos kūrimo mechanizmus, integruoti į juos lyčių aspektą ir imtis specialių priemonių, skirtų apsaugoti moteris nuo smurto lyties pagrindu ginkluotų konfliktų metu.
-
Moterys, kūrusios Lietuvos valstybę
Šis projektas yra istorinės atminties inovacija, kuri naujai pristatys dar mažai žinomus Šimtmečio laimėjimus lygių galimybių srityje.
Lietuvoje moterų judėjimas dėl rinkimų teisės prasidėjo 1905 m., kai Vilniuje susikūrė organizacija – Lietuvos moterų susivienijimas moterų teisėms ginti. Jis kovojo dėl moterų rinkimų teisės ir galimybės dalyvauti nepriklausomos valstybės atkūrime. Pagrindinį tikslą pavyko pasiekti 1918 lapkričio 2 d., kai moterims buvo suteikta balsavimo teisė, kuri buvo įtvirtinta laikinojoje Konstitucijoje.
Istoriniai faktai liudija, kad atkurta Lietuvos valstybė buvo statoma ant tvirtų, demokratijos ir lyčių lygybės principais grįstų pamatų. Jos kūrėjai toliaregiškumu pralenkė daugelio Europos valstybių politinį elitą, todėl šiandien galime pagrįstai didžiuotis tuo, kad mūsų demokratija yra neatsiejama nuo fundamentalių moterų ir vyrų lygybės vertybių.
Gavusios politines teises moterys aktyviai prisidėjo prie atkurtos valstybės puoselėjimo. Jos visad dalyvavo politinėje, visuomeninėje, mokslo, švietimo, labdaros, meninėje veikloje, įnešdamos esmingą indėlį į Lietuvos kultūros kūrimą ir puoselėjimą.
Oficialioje istorijoje šis indėlis dažnai lieka nematomas ir tai iš esmės nuskurdina ne tik pačios istorijos, bet ir kultūrinio paveldo suvokimą. Turime pripažinti, kad visuomenė vis dar yra mažai informuota apie šiuos Lietuvos 100-mečio pasiekimus.
Projekto metu didelis dėmesys bus skiriamas ne tik plačiosios visuomenės, bet ir jaunosios kartos informavimui. Tradiciniai istorinės atminties atgaivinimo sprendimai jungiami su inovatyviais kalbėjimo būdais, panaidojant socialinius tinklus (Facebook, Instagram), kuriuose istorinė atmintis pavirs aktualijomis.
Skaitykite moterų, kūrusių Leituvos valstybę, istorijas.
Projekto vizualiką kuria dailininkė Akvilė Malukienė
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti: www.lietuva100.lt
-
Z-kartos vaikinai renkasi profesijas socialinėje sferoje
Projekto trukmė: 2017 04 – 2019 09 m.
Projekto tikslas: skatinti vaikinus rinktis profesijas socialinėje sferoje, keisti lyčių stereotipus ir požiūrį, kad šios specialybės tinkamos, neva, tik moterims, stiprinti nuostatą, kad darbas socialinėje srityje praturtina vyriškumo sampratą.
Projekto veiklos:
1. Vadovėlių ir informacinės medžiagos, skirtos profesiniam orientavimui, turinio tyrimas ir analizė.
2. Metodinės profesinio orientavimo medžiagos, skatinančios keisti lyčių stereotipus renkantis profesiją, mokytojams ir profesinio orientavimo konsultantams parengimas.
3. Informacinės medžiagos, kuri skatina keisti lyčių stereotipus renkantis profesiją ir yra skirta socialiniams darbuotojams, vaikinams ir tėvams parengimas.
4. Mokymai mokyklų pedagogams ir profesinio orientavimo konsultantams.
5. Sąmoningumo ir viešinimo kampanijos.
6. Rekomendacijų parengimas, kaip keisti lyčių stereotipus tiek merginoms, tiek vaikinams renkantis netipines profesijas.Projektą koordinuoja Dissens Institute fur Building under Forschung (Vokietija). Projekto partneriai: Verein für Männer- und Geschlechterthemen Steiermark (Austrija), The Peace Institute (Slovėnija), Instituto degli Innocenti (Italija), Center of Women’s Studies and Policies (Bulgarija), Lygių galimybių plėtros centras (Lietuva).
Asocijuotas partneris Lietuvoje – Ugdymo plėtotės centras
Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis