-
ĮVAIROVĖ, LYGYBĖ… VEIKSMAS!
Pagrindinis projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į egzistuojančią įvairialypę diskriminaciją bei sutelkti bendras pastangas jai įveikti. 2006 m. pabaigoje pradėtu vykdyti plataus masto projektu, buvo prisidedama prie 2007 metų – Europos lygių galimybių metų visiems – paminėjimo ir priemonių įgyvendinimo.
Pagrindinės projekto veiklos:
- Filmų festivalis žmogaus teisių tema;
- Viešoji kampanija prieš diskriminaciją;
- Seminarai nevyriausybinėms organizacijoms, teisininkams, profesinių sąjungų nariams bei savivaldybių ir bendruomenių atstovams.
- Leidinys „Lygios galimybės visiems”.
Projektą vykdė Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su partneriais: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Lygių galimybių plėtros centru.
Projektą rėmė Europos Sąjunga, dalinai finansavo Lietuvos Respublika.
-
Novatoriškos socialinių partnerių švietimo strategijos, siekiant praktinio lygių galimybių principo įgyvendinimo
Šis projektas, kuriuo buvo siekiama informuoti visuomenę ir diegti nepakantumą diskriminacijos dėl lyties apraiškoms, buvo įtrauktas į trisdešimtuką geriausiųjų ES viešinimo projektų. 2006-2007 m. vykdomos veiklos skatino socialinį dialogą įvairių atskirties grupių diskriminacijos prevencijos klausimais, keitė stereotipinį požiūrį į moteris ir vyrus vei kitas socialines grupes.
Kiti projekto tikslai:
- Didinti moterų motyvaciją ir konkurencingumą dalyvaujant darbo rinkoje;
- Skatinti vyrus prisiimti lygiavertę moterims atsakomybę už vaikus, ir tuo būdu keisti darbdavių požiūrį į moteris kaip „rizikingą“, „nepatraukią“ darbo jėgą;
- Motyvuoti darbdavius diegti lankstesnes darbo organizavimo formas, suteikiančias galimybes tiek moterims, tiek vyrams derinti šeimos ir profesines pareigas;
- Skatinti socialinę politiką, padedančią derinti privatų ir profesinį gyvenimą.
Projekto veiklos:
- Mokymai lyčių lygybės ir lygių galimybių klausimais: daugiau informacijos;
- Mokslinis tyrimas;
- Viešoji informacinė kampanija;
- Mokomųjų TV laidų ir reportažų ciklas;
- Straipsniai populiarioje spaudoje;
- Momentinės visuomenės apklausos lyčių lygybės užimtumo srityje problematikos klausimais.
Tikslinės grupės:
- Darbdaviai;
- Profesinių sąjungų atstovai;
- Lietuvos darbo rinkos institucijų atstovai;
- Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos darbuotojai;
- Asmenys, formuojantys socialinę ir užimtumo politiką;
- Moterys grįžtančios į darbo rinką po ilgesnės pertraukos;
- Vyresnio amžiaus moterys.
Projektą koordinavo Kauno moters užimtumo informacijos centras: Projekto partneriai: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Lygių galimybių plėtros centras.
Projektą rėmė Lietuvos Respublika, projektą iš dalies finansavo Europos Sąjunga.
-
Lyčių lygybė – būtina sąlyga regionų plėtrai
Projektu siekiama skatinti tolygų vyrų ir moterų dalyvavimą įvairiose, tiek ekonominio, tiek socialinio gyvenimo srityse ir stiprinti lyčių lygybę savivaldybėse. Projekte, kuris buvo įgyvendintas 2006-2007 m., dalyvavo trys Lietuvos savivaldybės: Širvintų raj., Ukmergės raj. ir Šiaulių miesto.
Projekto tikslai:
- Ugdyti ir tobulinti savivaldybių tarnautojų įgūdžius lyčių lygybės srityje;
- Padidinti savivaldybių politikos jautrumą lyčių lygybės aspektams;
- Skatinti diskusijas apie lyčių lygybės politikos reikalingumą Bulgarijos, Lietuvos ir Estijos vietinės valdžios institucijose;
- Parengti rekomendacijas, kurios vietinei valdžiai padėtų formuoti ir įgyvendinti lyčių efektyvią lyčių lygybės politiką.
Projekto tikslinės grupės Lietuvoje:
- Širvintų, Ukmergės, Šiaulių ir kitų Lietuvos savivaldybių darbuotojai, kurie turi tiesioginę įtaką vietinės politikos sprendimams bei paslaugų ir įvairių struktūrų plėtrai, taip yra atsakingi už jų įgyvendinimą;
- Vietinė žiniasklaida, informuosianti bendruomenę apie vykdomą lygybės politiką. Žiniasklaidos pagalba bus keičiami visuomenėje susiformavę stereotipai, formuojamas pozityvus, modernus požiūris į vaidmenų pasidalijimą tarp lyčių šeimoje.
Pagrindinės projekto veiklos:
- Pasirinktų savivaldybių darbuotojų apmokymai, apimantys taip pat ir 3R metodą, skirtą lyčių lygybės situacijos analizei ir lyčių aspekto įtraukimui vertinant esamą padėtį, paskirstant išteklius ir numatant veiksmų planus, esamai padėčiai pakeisti;
- Mokomasis-pažintinis savivaldybių darbuotojų vizitas į Švedijos savivaldybes;
- Mažos apimties 3R tyrimai, kuriuos atliks savivaldybių darbuotojai, dalyvaudami projekte. Tyrimai analizuos moterų ir vyrų padėtį konkrečios savivaldybės kasdieniame darbe;
- Patirties sklaidos seminarai/ apvalaus stalo diskusijos kitose (projekte tiesiogiai nedalyvaujančiose) savivaldybėse;
- Tarptautinė konferencija Vilniuje 2007 m. lapkričio mėn.
Projektą koordinavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Projekto partneriai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lygių galimybių plėtros centras, Šiaulių miesto savivaldybė, Lyčių lygybės komisaro biuras (Estija), ir Moterų studijų ir politikos centras (Bulgarijoje).
-
SUSTABDYKIME PRIEVARTĄ PRIEŠ MOTERIS
2005 m. Atviros visuomenės instituto Moterų programa pakvietė 24 Vidurio ir Rytų Europos, Kaukazo ir Centrinės Azijos šalių nevyriausybines organizacijas, dirbančias smurto prieš moteris srityje, atlikti savo šalies situacijos analizę, akcentuojant valstybės įsipareigojimus ir praktinius veiksmus šioje srityje. Situacijos analizė buvo atlikta 2006 m, pagal Europos Tarybos Ministrų komiteto Rekomendacijos (2002)5 parengtą metodologiją. 22 šalių nevyriausybinės organizacijos pateikė duomenis apie valstybių veiksmus, sprendžiant smurto prieš moteris problemą.
2005 m. gruodžio mėn. Vilniaus m. Motinos ir vaiko pensione įvyko tarptautinės interneto svetainės „Sustabdykime prievartą prieš moteris” (Stop Violence Against Women ) pristatymas. Ją administruoja Minnesota Advocates for Human Rights. Per porą pirmųjų darbo metų ji pritraukė beprecedentinį skaičių skaitytojų ir ekspertų, kurie vienoje vietoje gali rasti nuorodas į daugumos Rytų ir Vidurio Europos bei Nepriklausomų valstybių sandraugos šalių nacionalinius puslapius.
Juose skelbiama pati naujausia informacija apie nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, įstatymų projektus, įvairius renginius ir tyrimus, susijusius su prekyba moterimis, buitiniu smurtu, seksualine prievarta ir seksualiniu priekabiavimu. Šiuose puslapiuose (įskaitant lietuviškąjį) taip pat rasite informaciją apie nacionalines prievartos prieš moteris stebėsenos programas, moterų NVO adresus, kurios dirba bent vienoje iš minėtų sričių, naudingas nuorodas ir reikšmingų renginių tvarkaraštį. Tinklalapis siūlo galimybę prisiregistruoti ir gauti karščiausias naujienas bei pasiūlymus elektroniniu paštu.
Lietuviškąją tarptautinės svetainės dalį administruoja Lygių galimybių plėtros centras bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros specialistais.