-
Mokykla visiems: Lietuvos piliečių atvirumo bei socialinių ryšių su trečiųjų šalių piliečiais stiprinimas
2010 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama stiprinti pasitikėjimo santykius tarp Lietuvos visuomenės ir trečiųjų šalių piliečių, vykdant veiklas didžiųjų Lietuvos miestų mokyklose, ir formuoti gebėjimą prisitaikyti prie įvairovės nuo ankstyvo amžiaus, kuomet susiformuoja pagrindiniai stereotipai, bei skatinti kitų kultūrų paţinimą, kultūrinį dialogą ir pritarimą integracijai mokyklose.
Projekto veiklos:
- Seminarai 75 mokytojams iš 10 Lietuvos mokyklų, kuriuose aptarti kultūrinio pliuralizmo ir globalaus pasaulio iššūkiai, problemos bei jų sprendimo būdai, pristatyta darbui su moksleiviais ir mokyklos bendruomene skirta mokomoji priemonė, integruojanti mokslines įţvalgas, gerąsias praktikas ir interaktyvaus darbo su moksleiviais metodus.
- Renginiai ir susitikimai su trečiųjų šalių piliečiais mokyklose, įtraukiant mokyklos bendruomenę.
- Metodinis leidinys, kuriame pateikiami interaktyvūs praktiniai uţsiėmimai ir aprašomos gerosios projekte dalyvaujančių mokyklų veiklos praktikos.
- Konferenciją, kurioje dalyvavo virš 200 mokytojų iš visos Lietuvos.
Projektą įgyvendino Lygių galimybių plėtros centras kartu su Socialinės partnerystės fondu Magnum Bonum. Projektas remiamas Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2009 m. metinės programos.
-
KAIP: KOMPLEKSINIS ATSAKAS Į PROBLEMAS
2009-2011 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama, taikant mokymų ir konsultacijų metodus, pateikti inovatyvių ir kompleksinių priemonių paketą, sprendžiant socialinės atskirties problemas, socialiniams darbuotojams, kurie tiesiogiai dirba su asmenimis ir šeimomis, pažeidžiamais dėl skurdo rizikos, nedarbo ir socialinės atskirties.
Lygių galimybių plėtros centras (LGPC) parengė seminarų ciklų, skirtų socialiniams darbuotojams, savanoriams ir personalui dirbančiam su socialinės rizikos individais ir šeimomis, programų turinį ir suorganizavimo seminarus socialiniams darbuotojams iš 5 Lietuvos savivaldybių. LGPC taip pat aktyviai prisidėjo kuriant socialinių darbuotojų ir socialinių paslaugų teikėjų bendradarbiavimo tinklą, siekiant veiksmingesnio darbo su socialinės rizikos asmenimis ir šeimomis. LGPC ekspertai konsultavo, rengiant metodologinę priemonę socialiniams darbuotojams, kurios tikslas − padėti integruoti kompleksinius teorinius poţiūrius į socialinį darbą.
Projekto koordinatorius: JTVP – Lietuva. Projekto rėmėjas: Europos Socialinis Fondas.
-
Lankstus darbo organizavimas šeimos sėkmei ir ekonomikos plėtrai (SUCCESS)
2009-20012 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama suteikti žinių apie ES politiką šeimos ir darbo derinimo srityje, geras praktikas, sudarant palankias sąlygas darbingo amžiaus ekonomiškai aktyviems asmenims derinti šeimos, asmeninio gyvenimo ir darbo įsipareigojimus bei skatinant darbo organizavimo formų įvairovę, ugdant tolerantišką požiūrį į šeimos įsipareigojimų turinčius darbuotojus.
Projekto veiklos:
- Vaikų priežiūros paslaugos asmenims, kurie dėl šeimos įsipareigojimų nedirba arba turi sunkumų derindami šeimos ir darbo įsipareigojimus.
- Dėl šeimos įsipareigojimų nedirbančių asmenų motyvavimas, konsultavimas bei mokymai, tobulinantys bendruosius įgūdžius (užsienio kalbos, kompiuterinis raštingumas, socialiniai įgūdžiai ir pan.).
- Individuali pagalba ieškant darbo.
- Darbdavių, darbuotojų atstovų (profesinės sąjungos, darbo tarybos), savivaldybių atstovų švietimas, mokymai ir konsultacijos (įskaitant teisines) šiose srityse: šeimai palankių priemonių pasirinkimas ir taikymas, lanksčios darbo organizavimo formos ir jų taikymas, kolektyvinės darbo sutarties sudarymas, lyčių lygybės planavimas darbovietėje, lyčių lygybės darbe pranašumai.
- Darbuotojų mokymai, informavimas ir konsultavimas apie šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo priemones.
Projekto koordinatorius: Kauno moters užimtumo ir informacijos centras. Projekto rėmėjas: Europos Socialinis Fondas.
-
Trauma ir įgalinimas
2009-2010 m. įgyvendintu projektu buvo siekiama suteikti pagalbą moterims, nukentėjusioms nuo smurto šeimoje, įgalinant ir stiprinant jų pasitikėjimą savimi; sudaryti sąlygas kolektyvinei veiklai, kurią vykdydamos nukentėjusios nuo smurto moterys palengvina potrauminį gijimą. Taip pat parengti pilotinį modelį išgyvenusių smurtą moterų bendruomenės kūrimui.
Projekto veiklos:
- Parengtos ir pravestos 6 amatų dirbtuvės Motinos ir vaiko pensione.
- Suorganizuota apvalaus stalo diskusija tarp moterų NVO, krizių centrų ir nuo smurto nukentėjusių moterų, siekiant pasidalinti idėjomis ir galimybėmis bendradarbiavimui ir bendruomenės stiprinimui siekiant smurto prieš moteris veiksmingos prevencijos.
Projektą parėmė JAV ambasada Lietuvoje.