-
Migracijos informacijos ir bendradarbiavimo platforma
Projektu siekiama sukurti kompetentingų institucijų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimo, koordinavimo ir ryšių palaikymo sistemą – Migracijos informacijos ir bendradarbiavimo platformą, kuri apimtų, skatintų ir palengvintų efektyvesnį tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai įvairiose trečiųjų šalių piliečių integracijos srityse dirbančių kompetentingų valstybinių ir mokslo institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų suinteresuotų grupių bei asmenų dialogą per glaudų tarpusavio bendradarbiavimą ir ryšių palaikymą.
Projekte siekiama sukurti infrastruktūrą, apimančią kompetentingų institucijų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimo ir ryšių palaikymo sistemą trečiųjų šalių piliečių integracijos politikos kūrimo ir įgyvendinimo procesuose, atliekant mokslinius ir kitokio pobūdžio tyrimus skirtingose trečiųjų šalių piliečių integracijos srityje, informuojant politikos kūrėjus ir vykdytojus apie imigrantų iš ne ES šalių integracijos procesus, ir kt.
Migracijos informacijos ir bendradarbiavimo platforma, susidedanti iš 2 pagrindinių bendradarbiavimą skatinančių elementų – darbinių seminarų/forumo ir tinklalapio – yra atvira visoms kompetentingoms institucijoms (jų atstovams) ir kitoms suinteresuotoms šalims. Seminarų dalyviai ir svetainės lankytojai gali stebėti ir reaguoti į skirtingų institucijų politines, visuomenines, mokslines ir kitokio pobūdžio veiklas, dalytis gerąja patirtimi, ieškoti projektų partnerių ir finansavimo, sužinoti nacionalinio bei vietinio lygmens naujienas trečiųjų šalių piliečių integracijos srityse ir palaikyti dialogą su integracijos proceso dalyviais. Galiausiai, bus sukurta erdvė tolimesniam bendradarbiavimui: imigrantų integracijos politikos prioritetų ir nevyriausybinių bei kitų organizacijų kuriamos trečiųjų šalių piliečių integracijos įgyvendinimo infrastruktūros sugretinimui.
Projektą įgyvendino Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų institutas kartu su Lygių galimybių plėtros centru. Projektą finansavo Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai.
-
Daugiau moterų Europos politikoje – daugiau moterų 2014
Projektu siekiama konsoliduoti ir remti projekto partnerių pastangas kuriant ir įgyvendinant daugialypes strategijas, siekiant lyčių lygybės politinių sprendimų priėmime ir vadovaujančiose pozicijose visais, o ypač ES lygmenimis. Taip pat padidinti moterų (iki 35 metų amžiaus), dalyvaujančių Europos Parlamento rinkimuose, skaičių.
2012 m. pabaigoje Lygių galimybių plėtros centras kartu su 14 kitų organizacijų iš Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės bei jų asocijuotais partneriais (politinėmis partijomis) pradėjo įgyvendinti projektą, skirtą paskatinti moteris dalyvauti politikoje, ypatingą dėmesį skiriant Europos Parlamento rinkimams, kurie įvyks 2014 m. Projekto veiklos apims esamos padėties analizę, bendros strategijos kūrimą, informacines ir advokacijos kampanijas, skatinančias moterų dalyvavimą politikoje, mokymus ir konsultacijas moterims, norinčioms aktyviau dalyvauti politikoje, tarptautinius susitikimus ir konferencijas. Tikimasi, kad projektas padės pakelti moterų dalyvausiančių 2014 m. Europos Parlamento rinkimuose skaičių.
Projekto koordinatorius: LUDEN (Belgija). Projektą finansuoja: Europos Komisija.
-
Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje
Projektu siekiama skatinti kompleksiškai spręsti diskriminacijos darbo rinkoje prevencijos klausimus, įgalinant pažeidžiamų grupių atstovus ir formuojant vertybines nuostatas sprendimo ar poveikio galią turinčias grupes.
2012-2014 m. vykdomo projekto struktūra grindžiama kompleksišku požiūriu. Veiklos orientuotos tiek į plačiąją visuomenę, tiek į tikslines, diskriminacijos užimtumo srityje prevenciją sustiprinančias poveikio grupes (darbdavius, profsąjungas, NVO). Parenkant veiklas, jų formatus, metodikas įvertinami skirtingų poveikio grupių savitumai (jaunimas, vyresnio amžiaus žmonės, žmonės su negalia, romų bendruomenės atstovai ir kt.). Dirbant su tikslinėmis grupėmis taikomi inovatyvūs metodai, orientuoti ne į sausą informacijos perteikimą, bet atvėrimą galimybių įgyti naujų žinių, kritiškai permąstyti egzistuojančias stereotipus ir praturtinus emocinį, patyriminį bagažą formuoti pozityvias vertybines nuostatas, kurios užtikrina siekiamų rezultatų tvarumą.
Pagrindinės projekto veiklos:
- laidų ciklas žmogaus teisių, diskriminacijos prevencijos ir pagarbos įvairovei tema;
- NVO kompetencijų stiprinimas diskriminacijos prevencijos srityje;
- profsąjungų atstovų kompetencijų stiprinimas diskriminacijos prevencijos srityje;
- darbdavių atstovų informavimas;
- šviečiamųjų renginių lygių galimybių ir nediskriminavimo klausimais organizavimas;
- viktorinos „Atpažink ir įveik nelygybę“ organizavimas;
- susitikimų su įvairių bendruomenių atstovais organizavimas.
Projekto partneriai: VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ ir Lietuvos žmogaus teisių centras. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.
-
Sisteminis lyčių aspekto integravimas valstybės valdyme
Šio projekto tikslas – didinti tarpministerinės moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos narių bei valstybės tarnautojų, dalyvaujančių ministerijų politikos formavime, supratimą apie lyčių aspekto integravimą bei didinti jų profesines žinias ir kompetencijas šioje srityje. Projekto rengėjai pasiūlė priemonių rinkinį, skirtą lyčių aspekto integravimo skatinimui nacionalinėje politikoje, paremtą žinių gilinimu, priemonių kūrimu bei žinomumo didinimu.
Projekto metu buvo sukurtas ir išbandytas valstybės tarnautojams skirtas lyčių aspekto integravimo mokymų modulis. Išsamios lyčių aspekto integravimo žinios bei kompetencijos buvo suteiktos 40 valstybės tarnautojų. Priemonė lyčių aspekto integravimui buvo sukurta, publikuota ir padalinta visoms ministerijoms bei jų informacijos centrams. Be to, mažiausiai 1000 valstybės tarnautojų gavo informaciją apie lyčių aspekto integravimą, susipažinę su interaktyvaus pobūdžio priemonėmis apskritojo stalo diskusijų metu bei interneto svetainėse. Informacija apie sisteminio lyčių aspekto integravimo svarbą valstybės valdyme buvo nukreipta į aukščiausią sprendimus priimančių pareigūnų lygį.
Projekto metu buvo sukurtas ir įgyvendintas mokomųjų seminarų ciklas, kurio metu buvo supažindinama su esminėmis lyčių aspekto integravimo sąvokomis, įgyvendinimui skirtais politikos instrumentais bei metodais poveikiui vertinti ir stebėti. Mokymų metu buvo pasitelktos ES ekspertinės žinios.
Pagrindinės projekto veiklos:
- Lyčių lygybės politikos dokumentų bei programų kritinė įvaizdžio formavimo analizė (angl. critical frame analysis). Šios analizės tikslas – didinti valstybės tarnautojų jautrumą lyčių lygybės politikos nuoseklumui (arba nenuoseklumui) ir jo poveikiui valstybės valdymo kokybei. Analizės išvados buvo naudojamos valstybės tarnautojų mokymams.
- Valstybės tarnautojų grupės dalyvavo mokymų cikle, kurio metu buvo suorganizuotos keturios mokymų sesijos (po dvi dienas). Tam, kad mokymų dalyviams būtų lengviau įtvirtinti praktines lyčių aspekto integravimo kompetencijas, po kiekvienos sesijos buvo skiriami namų darbai (nedidelės apimties tyrimas jų darbo aplinkoje).
- Sukurta ir publikuota priemonė lyčių aspekto integravimui. Šioje priemonėje pateikta informacija apie esmines lyčių aspekto integravimo sąvokas bei problemas, apie lyčių lygybės politikos dokumentų kūrimo ir poveikio vertinimo bei stebėsenos metodologija.
Projektą įgyvendino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Lygių galimybių plėtros centru. Projektas finansuotas pagal ES užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS (2007–2013).