-
Sutelkime jėgas ir kurkime visuomenę be prievartos
2013 metų gruodžio 1d. buvo pradėta įgyvendinti Europos Komisijos finansuojama programa „Sutelkime jėgas ir kurkime visuomenę be prievartos”. Programa įgyvendinama kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Vilniaus miesto krizių centru.
Programos tikslas – įveikti vyrų smurtą prieš moteris, įgyvendinant kompleksinį sprendimą apsaugos, baudžiamumo ir prevencijos srityse.
Programos uždaviniai:
- Apsaugos srityje padidinti institucijų koordinuotą atsaką moterims, patyrusioms vyrų smurtą. Numatyti mokymai ir susitikimai savivaldybių darbuotojams, policijos pareigūnams, vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistams, specializuotos pagalbos centrų darbuotojams;
- Baudžiamumo srityje kelti pareigūnų kompetenciją smurto artimoje aplinkoje klausimu, pareigūnų mokymų programose padidinti dėmesį smurto artimoje aplinkoje temai. Numatyti mokymai policijos pareigūnams, teisėjams, prokurorams;
- Prevencijos srityje keisti visuomenės požiūrį į vyrų smurtą prieš moteris iš pateisinamo į netoleruojamą. Pagrindinė koncepcija: skatinti naujos lyderystės idėją – reagavimą (netylėjimą) į socialiai aktualias temas; nuostatų keitimą per „netylėjimą”; skatinti individualią socialinę atsakomybę kasdieniame lygmenyje (draugų kompanijoje, viešuose pasisakymuose, viešoje erdvėje – baruose, kavinėse, sporto užsiėmimuose ir pan.).
Laukiamas rezultatas:
- Pasikeitęs požiūris į vyrų smurtą prieš moteris (smurto netoleravimas);
- Koordinuotas susijusių institucijų atsakas;
- Didesnė pareigūnų ir teisėjų kompetencija smurto artimoje aplinkoje klausimu.
Projektas finansuojamas pagal Europos Bendrijos bendrojo užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS (2007-2013).
-
Partnerystė geram valdymui
Projekto tikslas – skatinti gerą valdymą ir padidinti moterų dalyvavimą Moldovos kaimo bendruomenėse. Jo metu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Moldovos viešojo administravimo sektorių, perimti geras praktikas bendruomenės vystymo ir gero valdymo srityse.
Projekto tiksline grupe pasirinktos jaunos moterys, nes Moldovoje jos yra silpnai atstovaujamos vietiniuose ir nacionaliniuose rinkimuose, mažai įsitraukia į socialinį, politinį ir ekonominį bendruomenės gyvenimą. Projekto vykdymo laikotarpiu Moldovos merėms ir kitoms vietinės valdžios atstovėms vedami mokomieji kursai gero valdymo ir lyderystės temomis. Taip pat rengiama publikacija „Valdžios aritmetika”, kurioje bus pateikti visi duomenys apie vyrų ir moterų dalyvavimą Moldovos valdžios sektoriuje. Siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Moldovos valdžioje esančių moterų, bus surengtas 6 atstovių iš Moldovos vizitas Lietuvoje.
Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija.
Įgyvendina Lygių galimybių plėtros centras kartu su Center Partnership for Development iš Moldovos.
-
GenderStrat 4 Equality
Lygių galimybių plėtros centras dalyvauja Erasmus+ Strateginės Partnerystės projekte kartu su Austrija, Kroatija ir Islandija.
Europos Sąjunga turi užtikrinti, kad lyčių lygybė yra lavinama visose jos veiklose. Naujos programos periodu 2014-2020 metais, lygios galimybės, nediskriminacija ir lygybė tarp vyrų ir moterų vaidina svarbią rolę.
Projekto tikslas – harmonizuoti, įdiegti ir išplatinti Europos kokybės standartus taikomus lyčių lygybės mokymuose. Viso organizuojami penki susitikimai partnerių šalyse, kurių metu bus sudarytas kokybės standartų katalogas lyčių lygybės mokymams ir lyčių lygybės instruktoriams skirtas mokymo planas.
Projekto trukmė: 2014 rugsėjis – 2016 rugpjūtis
-
Trečiųjų šalių piliečių integracijos strateginis dokumentas
Projekto tikslas – parengti nuoseklų ir konceptualų migrantų (trečiųjų šalių piliečių) integracijos strategijos dokumentą. Jį rengia projekto rėmuose sudarytas ilgametę patirtį migracijos ir migrantų integracijos procesuose turinčių organizacijų konsorciumas.
Konsorciume dalyvauja šios institucijos: Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų institutas (LSTC ETI), Viešoji įstaiga „Diversity Development Group” (DDG), Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija (LRKD), Viešoji įstaiga „Socialinės partnerystės fondas Magnum Bonum”, Viešoji įstaiga „Lygių galimybių plėtros centras” (LGPC) ir Socialinių-edukacinių iniciatyvų centras PLIUS.
Projektas įgyvendinamas pagal Europos fondo trečiųjų šalių piliečiu integracijai 2013 m. metinę programą.