-
Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015-2021 m. programos priemonių įgyvendinimas
Įgyvendinant priemonę 5.3. spalio mėnesį vyko mokymai Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos nariams moterų ir vyrų lygybės tema. Aptarti moterų ir vyrų lygybės aspektai Lietuvos ir Europos Sąjungos teisinėje sistemoje, moterų ir vyrų (ne)lygybės ir kitų atskirties formų sąveikos, Stambulo konvencija kaip tarptautinis instrumentas kovoje su smurtu lyties pagrindu, pristatyti EIGE ir kiti aktualūs tyrimai.
Įgyvendinant priemonę 1.10. „Organizuoti Vienodo darbo užmokesčio dienos minėjimo renginius” parengta informacinė ir socialinė kampanija vienodo moterų ir vyrų užmokesčio tema.
Parengta animacija apie atlyginimų atotrūkį tarp lyčių: https://www.youtube.com/watch?v=mS__RC2cNak
Taip pat parengtas ir straipsnis, publikuotas manoteises.lt portale: http://manoteises.lt/straipsnis/gaudavo-mazesni-atlyginima-nes-yra-moteris-jauciausi-pigi-darbo-jega-2/
Projekto pagrindinis partneris – Moterų informacijos centras.
Projektas finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
-
Stop smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui
Projekto trukmė: 2017 m. balandžio 3 d. – 2019 m. spalio 2 d.
Tikslas – didinti visuomenės suvokimą ir žinias apie smurtą prieš moteris ir smurto formas, skatinti nulinę toleranciją smurtui ir smurto aukų kaltinimui (angl. victim-blaming).
Projekto uždaviniai ir veiklos
1) Įgalinti moteris atpažinti smurtą ir skirtingas jos formas bei skatinti smurtą patyrusias moteris išeiti iš smurtinių santykių.
Veiklos:
• Gerųjų pavyzdžių (angl. brightspots) apie moteris, išėjusias iš smurtinių santykių, identifikavimas, sėkmės istorijų ir patirčių rinkimas;
• socialinė kampanija skirta įgalinti moteris atpažinti smurtą santykiuose, kreiptis pagalbos, išeiti iš smurtinių santykių;
• informacijos parengimas apie tai, kaip atpažinti smurtą, ką daryti susidūrus su smurtu, kur galima kreiptis pagalbos.
2) Suteikti specialistams reikiamų žinių apie tai, kaip atpažinti smurtą patiriančias moteris, kaip tinkamai suteikti joms reikiamą pagalbą. Projekto metu bus dirbama su bendrosios praktikos gydytojais, ginekologais, vaiko teisių apsaugos specialistais ir socialiniais darbuotojais.
Veiklos:
• Gerųjų pavyzdžių (angl. brightspots) apie specialistus, gebančius atpažinti smurtą patiriančias moteris ir teikti kvalifikuotą pagalbą smurto aukoms, identifikavimas;
• Mokymų rengimas specialistams apie smurto aukų atpažinimą ir kokybišką pagalbos teikimą.
3) Didinti visuomenės supratimą apie įvairias smurto formas, skatinti nulinę toleranciją smurto aukų kaltinimui (angl. victim-blaming).
Veiklos:
• socialinės kampanijos, skirtos atpažinti įvairias smurto prieš moteris formas, rengimas;
• socialinės kampanijos, skirtos skatinti nulinę toleranciją smurto aukų kaltinimui, rengimas;
• žiniasklaidos monitoringas, siekiant identifikuoti smurto aukų kaltinimo praktikas žiniasklaidoje;
• informacinė kampanija žurnalistams apie korektišką informacijos pateikimą.
Projekto partneriai: Lygių galimybių plėtros centras, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, socialinės reklamos agentūra “Nomoshiti iniciatyva”.
Asocijuotas partneris: Lietuvos gydytojų sąjungaProjektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis, taip pat iš dalies finansuojamas traptautinio fondo “Global Fund for women” lėšomis.
-
Z-kartos vaikinai renkasi profesijas socialinėje sferoje
Projekto trukmė: 2017 04 – 2019 09 m.
Projekto tikslas: skatinti vaikinus rinktis profesijas socialinėje sferoje, keisti lyčių stereotipus ir požiūrį, kad šios specialybės tinkamos, neva, tik moterims, stiprinti nuostatą, kad darbas socialinėje srityje praturtina vyriškumo sampratą.
Projekto veiklos:
1. Vadovėlių ir informacinės medžiagos, skirtos profesiniam orientavimui, turinio tyrimas ir analizė.
2. Metodinės profesinio orientavimo medžiagos, skatinančios keisti lyčių stereotipus renkantis profesiją, mokytojams ir profesinio orientavimo konsultantams parengimas.
3. Informacinės medžiagos, kuri skatina keisti lyčių stereotipus renkantis profesiją ir yra skirta socialiniams darbuotojams, vaikinams ir tėvams parengimas.
4. Mokymai mokyklų pedagogams ir profesinio orientavimo konsultantams.
5. Sąmoningumo ir viešinimo kampanijos.
6. Rekomendacijų parengimas, kaip keisti lyčių stereotipus tiek merginoms, tiek vaikinams renkantis netipines profesijas.Projektą koordinuoja Dissens Institute fur Building under Forschung (Vokietija). Projekto partneriai: Verein für Männer- und Geschlechterthemen Steiermark (Austrija), The Peace Institute (Slovėnija), Instituto degli Innocenti (Italija), Center of Women’s Studies and Policies (Bulgarija), Lygių galimybių plėtros centras (Lietuva).
Asocijuotas partneris Lietuvoje – Ugdymo plėtotės centras
Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis
-
Koordinuotas tarpinstitucinis atsakas į smurtą: sąmoningumo didinimas ir praktikų kaita
Lygių galimybių plėtros centras, kartu su partneriais − Lietuvos žmogaus teisių centru ir Lietuvos policijos mokykla − 2017 m. sausį pradėjo įgyvendinti projektą „Koordinuotas tarpinstitucinis atsakas į smurtą: sąmoningumo didinimas ir praktikų kaita“ („Coordinated Multi-agency Response to Violence: From Awareness Raising to Behavioral Change“). Iniciatyvos tikslas − sukurti ir įdiegti koordinuoto tarpinstitucinio atsako į smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje sistemą, siekiant užtikrinti nukentėjusių nuo smurto moterų saugumą ir smurtautojų atsakomybę už savo veiksmus.
Projekto asocijuoti partneriai: LR Teisingumo ministerija, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos, Kelmės rajono savivaldybė, Ukmergės rajono savivaldybė, Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga, Policijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos.
Pagrindinės projekto metu įgyvendinamos veiklos:
- Parengtos, išbandytos ir praktikoje taikomos smurto artimoje aplinkoje rizikos įvertinimo priemonė ir jos įgyvendinimo gairės policijos pareigūnams;
- Parengtos, išbandytos ir praktikoje taikomos medikams skirtos gairės, kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje ir bendrauti su pacientėmis, siekiant užtikrinti jų saugumą ir suteikti reikiamą pagalbą;
- Parengtos koordinuoto tarpinstitucinio atsako į smurtą įgyvendinimo rekomendacijos;
- Mokymai policijos pareigūnams, medikams, prokurorams ir teisėjams, probacijos pareigūnams, skirtingų sričių specialistams;
- Sąmoningumo kėlimo kampanija, informacinės dienos, straipsnių ir radijo laidų serija apie koordinuoto tarpinstitucinio atsako į smurtą taikymą;
- Nukentėjusiųjų nuo smurto informavimas;
- Vietos lygiu organizuojami advokacijos renginiai ir susitikimai su bendruomenėmis;
- Nacionaliniu lygiu rengiama apskrito stalo diskusija;
- Europinė konferencija.
Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis (projekto nuoroda: JUST/20015/RDAP/AG/MULT&RPRT).