Lygių galimybių plėtros centras

ES Direktyvų dėl smurto prieš moteris, vaikus ir jaunimą įgyvendinimas: geros praktikos ir rekomendacijos

Šio tarptautinio projekto tikslas − išnagrinėti įstatyminę bazę reglamentuojančią smurto prieš moteris, vaikus ir jaunimą aspektus nuo 1991 iki 2006, ir atskleisti ir įvertinti ES poveikį nacionalinei teisinei bazei, sprendžiant smurto problemas. Projektas įgyvendintas 2007–2009 m. Slovėnijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Slovakijoje, Maltoje, Vengrijoje, Kipre ir Estijoje.

Projekto veiklos:

  • Lygių galimybių plėtros centras atliko Lietuvos įstatymų bei kitų teisės aktų analizę ir atsakė į 112 pateiktos anketos klausimų. Anketos tikslas – išsiaiškinti įstatymų dėl smurto prieš moteris, vaikus ir jaunimą kaitos ypatumus laikotarpyje nuo 1991 iki 2006. Gauti rezultatai buvo lyginami tarp 10 ES šalių, kurios 2004 m. įstojo į ES.
  • Tyrimo rezultatai buvo pristatyti tarptautinėje konferencijoje Liublianoje.
  • Rezultatų lyginamąją analizę atliko Liublianos universiteto moksliniai darbuotojai ir pristatė publikacijoje „Violence in the EU Examined“. Taip pat, remiantis lyginamąja analize, buvo parengtos rekomendacijos.
  • Tyrimo rezultatai pristatyti ir Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje. Jos metu buvo pristatytos rekomendacijos ir pateikta trumpa Lietuvos analizė 10 šalių, 2004 m. įstojusių į ES, kontekste. Spaudos konferencijoje pranešimus skaitė Parlamento narė Aušrinė Marija Pavilionienė, Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla, ir Vilniaus m. Motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė.

Projektą koordinavo Liublianos universitetas. Projektą rėmė Europos Komisijos Daphnie II programa.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku