Įtrauki tėvystė – smurto artimoje aplinkoje prevencijai
Pristatome mokomąją priemonę apie įtraukią tėvystę specialistams, dirbantiems su šeimomis. Pasaulyje vis didesnis dėmesys skiriamas aktyviam tėčių įsitraukimui į vaikų gyvenimą. Tai vyksta ne atsitiktinai. Apstu įrodymų, liudijančių, kad rūpinimosi aspektų į(si)tvirtinimas vyriškumo normų suvokime skatina procesus, užtikrinančius vaikų, moterų, pačių vyrų gyvenimo kokybę ir visuomenės raidos tvarumą. Aktyvesnis vyrų rūpinimasis vaikais tampa ir veiksminga smurto artimoje aplinkoje prevencija.
Negalios paveiktų moterų patirtys: fokus grupės tyrimas
Pristatome tyrimo apie negalios paveiktų moterų patirtis įžvalgas. Tyrime siekta išsiaiškinti, kaip negalios paveiktos moterys vertina sunkumus ar kliūtis, su kuriomis susiduria tokiose srityse kaip visuomeninis gyvenimas, smurtas lyties pagrindu ir seksualinės bei reprodukcinės teisės.
Darbo ir šeimos derinimo sąlygų gerinimas – rekomendacijos politikos formuotojams
Pristatome rekomendacijas politikos formuotojams, siekiantiems skatinti lyčių lygybę šeimos ir darbo derinimo srityje.
Dėmesys moterims su negalia - Situacijos ir gerųjų praktikų apžvalga
Negalios, kaip ir kitų socialinių kategorijų, samprata atspindi visuomenėje vykstančius procesus. Ji kinta dėl pilietinių iniciatyvų ir judėjimų siekio užtikrinti žmonių su negalia teisę į orų ir įtraukų gyvenimą. Visgi permainos nevyksta greitai ar lengvai. Šiuo metu dominuoja keli negalios sampratos modeliai, kurie daro skirtingą įtaką žmonių su negalia kasdienybei – vieni jų didina izoliaciją ir stigmą, kiti – įtraukimą.