Lygių galimybių plėtros centras

Lyčių lygybės aspekto integravimas į savivaldos darbą

Projektu „Lyčių lygybės aspekto integravimas į savivaldos darbą, aktyvinant vietinių bendruomenių veiklą lyčių lygybės srityje“, įgyvendintu 2004−2005 m., buvo siekiama sutelkti lyčių lygybės problemų sprendimą vietiniu lygmeniu ir skatinti aktyvų bendruomenės narių dalyvavimą, sprendžiant konkrečias bendruomenei aktualias problemas. Projekto veiklomis buvo ugdoma tolerancija žmonių skirtingumui, projektų dalyviai supažindinami  su lyčių lygybės samprata ir ideologija, perduodama teigiama užsienio šalių patiris.

Įgyvendinant projektą, surengtas 5 seminarų ciklas trijose Molėtų apskrities bendruomenėse: Balninkuose, Inturkėje, Dubingiuose. Bendras seminarų lankomumas – 157 klausytojai.

Seminarų metu bendruomenių nariai buvo supažindinti su lyčių lygybės įstatymu ir jo įgyvendinimą vykdančios institucijos Lietuvoje – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos – darbu, pastarųjų metų Lietuvos statistika lyčiu aspektu. Projekto dalyviams suteiktos teorinės žinios apie lyčių reprezentacijos stereotipus žiniasklaidoje, kultūrines prielaidas darbo rinkos segregacijai lyčių požių formuotis ir ekonomines tokio proceso pasekmes. Kalbėta apie lyčių nediskriminavimo principų svarbą jaunosios kartos ugdymo procese, kurie įtakoja ir bendruomenės raidą. Nagrinėti smurto prieš moteris prevencijos klausimai, pabrėžiant vyrų vaidmenį.

Seminarų metu buvo suteiktos žinios, kaip, pasitelkus 3R metodą (kuris remiasi statistikos rinkimu ir jos panaudojimu, numatant tolimesnių veiksmų planavimą), galima identifikuoti lyčių nelygybės problemas bendruomenėje ir numatyti jų sprendimo būdus, aktyvinant jos narių darbą. Dalyviai buvo supažindinti su užsienio ir kitų Lietuvos savivaldybių patirtimi, taikant 3R metodą kasdieniame darbe. Projekto dalyviai buvo skatinami seminarų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje – surinkti statistinius duomenis savo aplinkoje/veiklos srityse, pateikti juos grupės diskusijai, kitų bendruomenių atstovams baigiamajame seminare ir numatyti galimas priemones nustatytoms problemoms pašalinti.

Projekto įgyvendinimą finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Pasaulio banko atstovybė Lietuvoje.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku