Lygių galimybių plėtros centras

Moterys – pokyčių, taikos ir konfliktų prevencijos variklis Ukrainoje

Projekto laikotarpis: 2018 m. kovo mėn. – 2020 m. sausio mėn.
Projekto tikslas: Skatinti moterų dalyvavimą taikos kūrimo ir konfliktų prevencijos procesuose Ukrainoje. Padėti vietinėms institucijoms ir organizacijoms rengti, vykdyti ir prižiūrėti regioninius veiksmų planus, skirtus įgyvendinti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1325 „Moterys, taika ir saugumas”*

Projekto tikslinės grupės: vietos valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida, akademinė bendruomenė ir ekspertai Vinicos, Dniepropetrovsko, Zaporožės, Luhansko ir Chmelnyckio regionuose Ukrainoje.

Projekto uždaviniai:

  1. Didinti vietinių suinteresuotų institucijų ir organizacijų supratimą apie JTSTR 1325 principus ir tikslus, stiprinti jų gebėjimus įgyvendinant konkrečias iniciatyvas, skatinančias didesnį moterų įsitraukimą į taikos procesus.
  2. Teikti tiesioginę paramą vietinėms suinteresuotoms insititucijoms ir organizacijoms rengiant, įgyvendintant ir atliekant regioninių veiksmų planų, skirtų įgyvendinti JTSTR 1325, stebėseną.
  3. Organizuoti gerosios praktikos ir patirties mainus bei sukurti priemones, kurios padės užtikrinti projekto rezultatų tęstinumą ir galimybę juos atkartoti.

* Apie JTSTR 1325: 2000 m. priimtoje rezoliucijoje pripažintas specifinis ginkluotų konfliktų poveikis moterims ir moterų vaidmens taikos ir saugumo užtikrinimo operacijose svarba. Rezoliucija įpareigojo valstybes užtikrinti didesnį moterų įtraukimą į visus konfliktų prevencijos, valdymo, sprendimo ir taikos kūrimo mechanizmus, integruoti į juos lyčių aspektą ir imtis specialių priemonių, skirtų apsaugoti moteris nuo smurto lyties pagrindu ginkluotų konfliktų metu.

Projekto koordinatorius / -iai:

Projekto partneriai:

Projekto finansavimo informacija:

Projektą finansuoja Europos Sąjunga
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku