Lygių galimybių plėtros centras

Nediskriminavimo skatinimo iniciatyvos

Lygių galimybių plėtros centras Lygių galimybių kontrolieriaus užsakymu įgyvendino nediskriminavimo skatinimo iniciatyvas, skirtas NVO atstovams ir pilietiškai ir politiškai aktyvioms moterims įvairiuose Lietuvos regionuose.

Lygių galimybių plėtros centras suorganizavo ir įgyvendino keturi seminarus moterų ir žmogaus teisių NVO atstovams. Seminarų metu aptartos struktūrinės diskriminacijos praktikų formavimosi priežastys. Pristatytos įžvalgos, kaip lyčių aspektai siejasi su kitomis diskriminacijos formomis, kokį poveikį tai daro moterų ekonominei-socialiniai integracijai, moterų galimybėms aktyviau įsitraukti į pilietinę ir visuomeninę veiklą. Buvo akcentuotas nevyriausybinių organizacijų, dirbančių moterų ir žmogaus teisių srityse vaidmuo mažinant egzistuojančias nelygybės problemas, ypatingą dėmesį atkreipiant į sąveikinį požiūrį, dirbant su nevyriausybinio sektoriaus kuruojamomis tikslinėmis grupėmis.

Taip pat buvo suorganizuotos trys apskrito stalo diskusijos pilietiškai ir politiškai aktyvioms moterims. Jų metu aptartos struktūrinės lyčių nelygybės priežastys, kurios tampa kliūtimi aktyvesniam moterų politiniam dalyvavimui. Diskutuota, kaip demokratijos kokybė susijusi su platesne moterų reprezentacija, kokių priemonių imamasi kad paskatinti šiuos procesus ir užtikrinti aktyvesnį moterų dalyvavimą politikoje. Kalbėta kaip rinkimų sistema koreliuoja su aktyvesnio moterų dalyvavimo rezultatais. Diskutuota, kaip moterų aktyvesnis įsitraukimas į politinius procesus siejasi su valstybės ekonominiu išsivystymo lygiu.

Be to, buvo sukurta patraukli darbų planavimo priemonė − darbo kalendorius „Nauja diena – naujos galimybės. Siekianti atkreipti dėmesį į įvairias socialines grupes, parengta priemonės turinio bei vizualinio išpildymo koncepcija, atrinktos aktualiausios šiai tematikai nacionalinės ir tarptautinės atmintinos dienos.

Iniciatyvos finansuotos pagal LR Vyriausybės patvirtintą Nediskriminavimo skatinimo 2012-2014 m. tarpinstitucinio veiklos planą ir Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2010-2014 m. programą.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku