Lygių galimybių plėtros centras

Sustabdykime prievartą prieš moteris

2005 m. Atviros visuomenės instituto Moterų programa pakvietė 24 Vidurio ir Rytų Europos, Kaukazo ir Centrinės Azijos šalių nevyriausybines organizacijas, dirbančias smurto prieš moteris srityje, atlikti savo šalies situacijos analizę, akcentuojant valstybės įsipareigojimus ir praktinius veiksmus šioje srityje. Situacijos analizė buvo atlikta 2006 m, pagal Europos Tarybos Ministrų komiteto Rekomendacijos (2002)5 parengtą metodologiją. 22 šalių nevyriausybinės organizacijos pateikė duomenis apie valstybių veiksmus, sprendžiant smurto prieš moteris problemą.

2005 m. gruodžio mėn. Vilniaus m. Motinos ir vaiko pensione įvyko tarptautinės interneto svetainės „Sustabdykime prievartą prieš moteris“ (Stop Violence Against Women ) pristatymas. Ją administruoja Minnesota Advocates for Human Rights. Per porą pirmųjų darbo metų ji pritraukė beprecedentinį skaičių skaitytojų ir ekspertų, kurie vienoje vietoje gali rasti nuorodas į daugumos Rytų ir Vidurio Europos bei Nepriklausomų valstybių sandraugos šalių nacionalinius puslapius.

Juose skelbiama pati naujausia informacija apie nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, įstatymų projektus, įvairius renginius ir tyrimus, susijusius su prekyba moterimis, buitiniu smurtu, seksualine prievarta ir seksualiniu priekabiavimu. Šiuose puslapiuose (įskaitant lietuviškąjį) taip pat rasite informaciją apie nacionalines prievartos prieš moteris stebėsenos programas, moterų NVO adresus, kurios dirba bent vienoje iš minėtų sričių, naudingas nuorodas ir reikšmingų renginių tvarkaraštį. Tinklalapis siūlo galimybę prisiregistruoti ir gauti karščiausias naujienas bei pasiūlymus elektroniniu paštu.

Lietuviškąją tarptautinės svetainės dalį administruoja Lygių galimybių plėtros centras bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros specialistais.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku