Lygių galimybių plėtros centras

Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje

Projektu siekiama skatinti kompleksiškai spręsti diskriminacijos darbo rinkoje prevencijos klausimus, įgalinant pažeidžiamų grupių atstovus ir formuojant vertybines nuostatas sprendimo ar poveikio galią turinčias grupes.

2012-2014 m. vykdomo projekto struktūra grindžiama kompleksišku požiūriu. Veiklos orientuotos tiek į plačiąją visuomenę, tiek į tikslines, diskriminacijos užimtumo srityje prevenciją sustiprinančias poveikio grupes (darbdavius, profsąjungas, NVO). Parenkant veiklas, jų formatus, metodikas įvertinami skirtingų poveikio grupių savitumai (jaunimas, vyresnio amžiaus žmonės, žmonės su negalia, romų bendruomenės atstovai ir kt.). Dirbant su tikslinėmis grupėmis taikomi inovatyvūs metodai, orientuoti ne į sausą informacijos perteikimą, bet atvėrimą galimybių įgyti naujų žinių, kritiškai permąstyti egzistuojančias stereotipus ir praturtinus emocinį, patyriminį bagažą formuoti pozityvias vertybines nuostatas, kurios užtikrina siekiamų rezultatų tvarumą.

Pagrindinės projekto veiklos:

  • laidų ciklas žmogaus teisių, diskriminacijos prevencijos ir pagarbos įvairovei tema;
  • NVO kompetencijų stiprinimas diskriminacijos prevencijos srityje;
  • profsąjungų atstovų kompetencijų stiprinimas diskriminacijos prevencijos srityje;
  • darbdavių atstovų informavimas;
  • šviečiamųjų renginių lygių galimybių ir nediskriminavimo klausimais organizavimas;
  • viktorinos „Atpažink ir įveik nelygybę“ organizavimas;
  • susitikimų su įvairių bendruomenių atstovais organizavimas.

Projekto partneriai: VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ ir Lietuvos žmogaus teisių centras. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

es

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku