Lygių galimybių plėtros centras

Kad gėlės nenuklotų kapų

Lietuvoje vidutiniškai kartą per savaitę nusižudo paauglys, o kartą per mėnesį šeimoje nužudoma moteris. Kas devintas skambutis policijai – pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje. Lygių galimybių plėtros centras (LGPC) ragina politikus sudaryti sąlygas Lietuvoje veiksmingiau kovoti su smurtu prieš moteris neatidėliotinai ratifikuojant Europos tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo*.

„Kai kovo 8-osios proga moterims skubama įteikti gėlių, norisi paklausti, kas daroma, kad likusias 364 dienas metuose šios gėlės nenuklotų kapų? Stebint bendras tendencijas tampa akivaizdu, kad joms reikalingos ne gležnos gėlės, o solidūs, tarptautinius standartus atitinkantys įstatymai“ – teigia LGPC ekspertė Margarita Jankauskaitė.

Minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną LGPC ragina LR Seimo narius neatidėliotinai ratifikuoti Europos tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo (Stambulo konvencijos). Šia proga visiems Seimo nariams įteikti atvirukai, primenantys, kad Lietuva jau 20 metų yra prisijungusi prie Jungtinių Tautų visų diskriminacijos formų moterims panaikinimo konvencijos, tačiau pažanga užtikrinant moterų teises yra nepateisinamai lėta. Viena didžiausių problemų – nepakankamai veiksminga kova su smurtu prieš moteris.

„Stambulo konvencija yra pažangiausias tarptautinis teisinis instrumentas, numatantis kompleksines poveikio, prevencijos ir pagalbos nukentėjusiems priemones. Ją ratifikavo 16 pasaulio valstybių, tačiau Lietuvos jų tarpe, deja, nėra. Mūsų Seimo nariai neskuba užtikrinti savo piliečiams teisės į gyvenimą be prievartos ir smurto, nors tokių garantijų suteikimas būtų didžiausia dovana ne tik moterims, bet ir visai visuomenei“ – mano LGPC vadovė Virginija Aleksejūnė.

* Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo (dar vadinama Stambulo konvencija) buvo pateikta pasirašymui 2011 m. gegužės 11 d. Stambule, Turkijoje. Konvencija siekiama užtikrinti smurto prevenciją, nukentėjusiųjų apsaugą ir užkirsti kelią nusikaltėlių nebaudžiamumui. 2014 m. birželio mėn. ją buvo pasirašiusios 37 šalys. 2012 kovo 12 d. Turkija tapo pirmąja, Konvenciją ratifikavusia šalimi. 2013-2015 m. prie jos prisijungė penkiolika kitų šalių (Albanija, Andora, Austrija, Bosnija ir Hercegovina, Danija, Prancūzija, Italija, Malta, Monakas, Juodkalnija, Portugalija, Serbija, Slovėnija, Ispanija, Švedija). Konvencija įsigaliojo nuo 2014 m rugpjūčio 1 d.

EEA_color_logo

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku