Lygių galimybių plėtros centras

Kviečiame į tarptautinę konferenciją – „Šeimos ir darbo balansas: kodėl reikia jo siekti ir kaip tai užtikrinti”

Š. m. gegužės 31 d. Lygių galimybių plėtros centras kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba LR Seime organizuoja tarptautinę konferenciją „Šeimos ir darbo balansas: kodėl reikia jo siekti ir kaip tai užtikrinti”.

Konferencijos tikslas – aptarti įstatymuose numatytas politikos priemones, kurios skatina asmenis arba trukdo jiems derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, pasidalyti Europos šalių patirtimi siekiant tėčius labiau įtraukti į vaiko priežiūrą, diskutuoti apie galimybes formuoti dviejų maitintojų ir dviejų globėjų šeimos modelį.

Šiuo metu Lietuvoje vykdomos šeimos ir su vaiko priežiūra susijusios politikos priemonės ne tik neskatina šeimos bei darbo pusiausvyros, bet priešingai – dar labiau sustiprina naštą moterims vaiko priežiūros srityje, skatina tradicinį darbų pasidalijimą tarp moterų ir vyrų, o galiojanti tėvystės atostogų tvarka nėra palanki tiesioginiam tėčių įsitraukimui į ankstyvąjį vaikų ugdymą ir priežiūrą. Tėvams veiksmingai derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus trukdo ir kokybiškų vaiko priežiūros paslaugų trūkumas. Dėl to didėja moterų darbo namuose krūvis, kartu tai tampa kliūtimi jų profesiniam užimtumui, riboja darbo ir karjeros galimybes, didina moterų ir vyrų atlyginimo atotrūkį.

Konferencijoje bus pristatomos Lietuvos ir ES šalių teisiškai įtvirtintos šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo priemonės, aptariamas jų poveikis individualiems pasirinkimams derinant vaiko ar kitų šeimos narių priežiūrą ir profesinę karjerą, pasidalyta gerąja patirtimi, patvirtinančia, kad vyrų įsitraukimas į vaiko priežiūrą naudingas ir tėčiams, ir mamoms, ir visai visuomenei.

Konferencija bus transliuojama ir „Zoom” platformoje.
Nuoroda bus atsiųsta tik užsiregistravusiems (-ioms) dalyviams (-ėms).
Dalyvausiantiems gyvai registracija taip pat privaloma. Registracijos nuoroda.