Lygių galimybių plėtros centras

ACCESSIBILITY TABLET MOBILE

Kviečiame į tarptautinę konferenciją – „Šeimos ir darbo balansas”

Š. m. gegužės 31 d. Lygių galimybių plėtros centras kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba LR Seime organizuoja tarptautinę konferenciją „Šeimos ir darbo balansas: kodėl reikia jo siekti ir kaip tai užtikrinti”.

Konferencijos tikslas – aptarti įstatymuose numatytas politikos priemones, kurios skatina asmenis arba trukdo jiems derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, pasidalyti Europos šalių patirtimi siekiant tėčius labiau įtraukti į vaiko priežiūrą, diskutuoti apie galimybes formuoti dviejų maitintojų ir dviejų globėjų šeimos modelį.

Šiuo metu Lietuvoje vykdomos šeimos ir su vaiko priežiūra susijusios politikos priemonės ne tik neskatina šeimos bei darbo pusiausvyros, bet priešingai – dar labiau sustiprina naštą moterims vaiko priežiūros srityje, skatina tradicinį darbų pasidalijimą tarp moterų ir vyrų, o galiojanti tėvystės atostogų tvarka nėra palanki tiesioginiam tėčių įsitraukimui į ankstyvąjį vaikų ugdymą ir priežiūrą. Tėvams veiksmingai derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus trukdo ir kokybiškų vaiko priežiūros paslaugų trūkumas. Dėl to didėja moterų darbo namuose krūvis, kartu tai tampa kliūtimi jų profesiniam užimtumui, riboja darbo ir karjeros galimybes, didina moterų ir vyrų atlyginimo atotrūkį.

Konferencijoje bus pristatomos Lietuvos ir ES šalių teisiškai įtvirtintos šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo priemonės, aptariamas jų poveikis individualiems pasirinkimams derinant vaiko ar kitų šeimos narių priežiūrą ir profesinę karjerą, pasidalyta gerąja patirtimi, patvirtinančia, kad vyrų įsitraukimas į vaiko priežiūrą naudingas ir tėčiams, ir mamoms, ir visai visuomenei.

Konferencija bus transliuojama ir „Zoom” platformoje.
Nuoroda bus atsiųsta tik užsiregistravusiems (-ioms) dalyviams (-ėms).
Dalyvausiantiems gyvai registracija taip pat privaloma. Registracijos nuoroda.

Asociatyvi iliustracija
Daugiau naujienų
Asociatyvi iliustracija
Istorinis įvykis - feministinis diskursas masėms!

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Asociatyvi nuotrauka - drugys tarp lervų
gap.lt atsinaujino

Lygių galimybių plėtros centras pasitinka jus su atsinaujinusia www.gap.lt svetaine.  Naujas minimalistinis dizainas neapkraunantis vizualine informacija, stengiantis kuo aiškiau perteikt kas mes esame ir ką jūs čia galite surasti.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku