Lygių galimybių plėtros centras

Kvietimas: Vyriškumo BAROmetras

2015 m. kovo mėnesį atlikta Omnibuso apklausa atskleidžia – Lietuvos vyrai nepateisina smurto prieš moteris ir agresyvaus elgesio nelaiko vyriškumo požymiu. Tačiau kas devintas oficialiai užregistruotas nusikaltimas Lietuvoje padaromas šeimoje. Bent kartą per mėnesį moteris yra nužudoma intymaus partnerio. Per metus šis smurtas mums kainuoja 1 540 141 673 eurus – tiek, kiek valstybės biudžete skiriama švietimo, kultūros ir poilsio reikmėms.

Už profesionalų palaikymą nuoširdžiai dėkojame tiems, kas nuolat viešina smurto prieš moteris nusikaltimus. Taip pat kviečiame prisijungti visus tuos, kas prievartos artimoje aplinkoje nelaiko privačiu nesusipratimu ir tiki, kad ši, visuomenės pamatus ardanti problema reikalauja neatidėliotinų sprendimų. Vienas jų – pasenusių vyriškumo normų ir jas palaikančių elgesio modelių keitimas. Mes startuojame su vieša kampanija, o jus kviečiame informuoti visuomenę.

Kviečiame žurnalistus, besidominčius smurto tematika, į barą „Marsas” (Trakų g. 15, Vilnius), kur balandžio 22 d., 12 val. pristatysime Omnibuso apklausos duomenis ir bendraminčių rate ieškosime atsakymų į klausimus, kodėl kasdienės praktikos prieštarauja deklaruojamoms nuostatoms? kaip galima būtų pakeisti šią situaciją? Taip pat matuosime vyriškumo normų slėgį – jo poveikį moterims, visuomenei ir patiems vyrams.

Edmund Burke yra pasakęs, „Blogiui triumfuoti pakanka to, kad geri žmonės nedaro nieko”. Tačiau jis baigsis, jeigu Jūs rašysite.

Lygių galimybių plėtros centro, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Vilniaus miesto krizių centro komanda

Daugiau informacijos:
Margartita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė
Tel. (8 679) 80607, (8 610) 39461, el.p. info@gap.lt

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku