Lygių galimybių plėtros centras

Kvietimas: Vyriškumo BAROmetras

2015 m. kovo mėnesį atlikta Omnibuso apklausa atskleidžia – Lietuvos vyrai nepateisina smurto prieš moteris ir agresyvaus elgesio nelaiko vyriškumo požymiu. Tačiau kas devintas oficialiai užregistruotas nusikaltimas Lietuvoje padaromas šeimoje. Bent kartą per mėnesį moteris yra nužudoma intymaus partnerio. Per metus šis smurtas mums kainuoja 1 540 141 673 eurus – tiek, kiek valstybės biudžete skiriama švietimo, kultūros ir poilsio reikmėms.

Už profesionalų palaikymą nuoširdžiai dėkojame tiems, kas nuolat viešina smurto prieš moteris nusikaltimus. Taip pat kviečiame prisijungti visus tuos, kas prievartos artimoje aplinkoje nelaiko privačiu nesusipratimu ir tiki, kad ši, visuomenės pamatus ardanti problema reikalauja neatidėliotinų sprendimų. Vienas jų – pasenusių vyriškumo normų ir jas palaikančių elgesio modelių keitimas. Mes startuojame su vieša kampanija, o jus kviečiame informuoti visuomenę.

Kviečiame žurnalistus, besidominčius smurto tematika, į barą „Marsas” (Trakų g. 15, Vilnius), kur balandžio 22 d., 12 val. pristatysime Omnibuso apklausos duomenis ir bendraminčių rate ieškosime atsakymų į klausimus, kodėl kasdienės praktikos prieštarauja deklaruojamoms nuostatoms? kaip galima būtų pakeisti šią situaciją? Taip pat matuosime vyriškumo normų slėgį – jo poveikį moterims, visuomenei ir patiems vyrams.

Edmund Burke yra pasakęs, „Blogiui triumfuoti pakanka to, kad geri žmonės nedaro nieko”. Tačiau jis baigsis, jeigu Jūs rašysite.

Lygių galimybių plėtros centro, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Vilniaus miesto krizių centro komanda

Daugiau informacijos:
Margartita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė
Tel. (8 679) 80607, (8 610) 39461, el.p. info@gap.lt

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku