Lygių galimybių plėtros centras

ACCESSIBILITY TABLET MOBILE

Lyties ir negalios sankirtoje: situacijos apžvalga ir gerosios praktikos

Negalios poveikis žmogaus gyvenimo kokybei yra platus, daugiabriaunis klausimas. Šioje apžvalgoje dėmesio skiriame lyties ir negalios sankirtoje kylantiems iššūkiams tokiose gyvenimo srityse kaip švietimas, darbas, politinis aktyvumas. Plačiau aptariame smurto ir reprodukcinių teisių klausimus.

Vadovaujamės socialiniu negalios modeliu ir nuostata, kad moterys, paveiktos negalios, patiria dvigubą diskriminaciją ir yra labiau pažeidžiamos tiek dėl negalios, tiek dėl buvimo moteriškos lyties. Apžvalgoje pateikiami galimi negalios ir lyties sankirtoje atsirandančių problemų sprendimo būdai bei gerosios praktikos pavyzdžiai.

Apžvalga parengta vykdant projektą „Lyties ir negalios sankirtoje: prabilti, įkvėpti, įveikti”.

Projektą finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo (www.eeagrants.org) Aktyvių piliečių fondas (www.apf.lt)

Daugiau leidinių
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku