Lygių galimybių plėtros centras

Nevykdomi vyriausybių įsipareigojimai

Rugpjūčio 27 d. Seime įvyko dr. Giedrės Purvaneckienės ir prof. Marijos Aušrinės Pavilionienės inicijuota spaudos konferencija „Nevykdomi vyriausybių įsipareigojimai”. Joje dalyvavo Lygių galimybių plėtros centro ekspertė dr. Vilana Pilinkaitė-Sotirovič ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisininkė Natalija Bitiukova. Konferencijoje bus aptariamos Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto rekomendacijos Lietuvai, kuriose įvertinamas valstybės tarptautinių įsipareigojimų moterų teisių ir lyčių lygių galimybių srityje vykdymas.

V. Pilinkaitės Sotirovič teigimu, JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas pabrėžė, kad vykdydama su moterų teisių apsauga susijusią politiką, Lietuva privalo atsižvelgti į jų poreikius. Išnagrinėjęs penktąją periodinę Lietuvos ataskaitą, Komitetas pateikė eilę rekomendacijų, kaip reikėtų tobulinti moterų ir vyrų lygių galimybių politiką ir praktines priemones, kad atotrūkis tarp lyčių tiek viešame gyvenime tiek privačiame būtų įveiktas.

„Rekomendacijas siūlyčiau vertinti ne vien tik kritiką, kurią norima atmesti ir ignoruoti, bet valstybė turėtų rimtai atsižvelgti, kaip į kriterijus siekti pažangos, siekiant gerinti kiekvieno visuomenės nario gerovę, saugią aplinką ir gyvenimo kokybę“ – teigė Lygių galimybių plėtros centro ekspertė.

N. Bitiukova pastebėjo, kad Komitetas pateikė konkrečių pastabų dėl Lietuvos teisinės bazės, užtikrinančios lygias galimybes – konkrečiai, dėl Lygių galimybių įstatymo ir Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo. Nors Lietuva sulaukė pagyrimų, kad pakankamai stipri bazė užtikrinanti lygiateisiškumo principą egzistuoja, vis gi kai kurios diskriminacijos formos nėra tinkamai padengtos. Konkrečiai, Komitetas pastebėjo, kad mūsų įstatymai tiesiogiai nenumato apsaugos nuo „daugialypės” ir „tarpsektorinės” diskriminacijos.

Komitetas buvo ypatingai susirūpinęs tuo, kad Lietuvos teismuose nebuvo nagrinėta nė viena byla dėl tarpsektorinės diskriminacijos, bei pasiūlė keisti nacionalinių teisės aktų nuostatas. Tai yra pirmas kartas, kai komitetas griežtai pasisakė už mūsų teisės aktų keitimą įtvirtinant tarpsektorinės diskriminacijos sąvoką, taigi šis klausimas turėtų būti rimtai apsvarstytas.

„Labai norėtųsi tikėti, kad šios rekomendacijos paskatins spręsti įsisenėjusias problemas – tokias, kurias komitetas kelia jau nebe pirmą kartą: reprodukcinės sveikatos užtikrinimas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos stiprinimas, efektyvi kova su smurtu šeimoje ir prekyba žmonėmis“, – teigė N. Bitiukova.

Visą spaudos konferenciją galite peržiūrėti paspaudę ant žemiau pateiktos nuorodos.

EEA_color_logo

http://n60.lrs.lt/vide/audio/2/sk140827gp.asf

Daugiau naujienų
Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku