Lygių galimybių plėtros centras

Nevykdomi vyriausybių įsipareigojimai

Rugpjūčio 27 d. Seime įvyko dr. Giedrės Purvaneckienės ir prof. Marijos Aušrinės Pavilionienės inicijuota spaudos konferencija „Nevykdomi vyriausybių įsipareigojimai”. Joje dalyvavo Lygių galimybių plėtros centro ekspertė dr. Vilana Pilinkaitė-Sotirovič ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisininkė Natalija Bitiukova. Konferencijoje bus aptariamos Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto rekomendacijos Lietuvai, kuriose įvertinamas valstybės tarptautinių įsipareigojimų moterų teisių ir lyčių lygių galimybių srityje vykdymas.

V. Pilinkaitės Sotirovič teigimu, JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas pabrėžė, kad vykdydama su moterų teisių apsauga susijusią politiką, Lietuva privalo atsižvelgti į jų poreikius. Išnagrinėjęs penktąją periodinę Lietuvos ataskaitą, Komitetas pateikė eilę rekomendacijų, kaip reikėtų tobulinti moterų ir vyrų lygių galimybių politiką ir praktines priemones, kad atotrūkis tarp lyčių tiek viešame gyvenime tiek privačiame būtų įveiktas.

„Rekomendacijas siūlyčiau vertinti ne vien tik kritiką, kurią norima atmesti ir ignoruoti, bet valstybė turėtų rimtai atsižvelgti, kaip į kriterijus siekti pažangos, siekiant gerinti kiekvieno visuomenės nario gerovę, saugią aplinką ir gyvenimo kokybę“ – teigė Lygių galimybių plėtros centro ekspertė.

N. Bitiukova pastebėjo, kad Komitetas pateikė konkrečių pastabų dėl Lietuvos teisinės bazės, užtikrinančios lygias galimybes – konkrečiai, dėl Lygių galimybių įstatymo ir Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo. Nors Lietuva sulaukė pagyrimų, kad pakankamai stipri bazė užtikrinanti lygiateisiškumo principą egzistuoja, vis gi kai kurios diskriminacijos formos nėra tinkamai padengtos. Konkrečiai, Komitetas pastebėjo, kad mūsų įstatymai tiesiogiai nenumato apsaugos nuo „daugialypės” ir „tarpsektorinės” diskriminacijos.

Komitetas buvo ypatingai susirūpinęs tuo, kad Lietuvos teismuose nebuvo nagrinėta nė viena byla dėl tarpsektorinės diskriminacijos, bei pasiūlė keisti nacionalinių teisės aktų nuostatas. Tai yra pirmas kartas, kai komitetas griežtai pasisakė už mūsų teisės aktų keitimą įtvirtinant tarpsektorinės diskriminacijos sąvoką, taigi šis klausimas turėtų būti rimtai apsvarstytas.

„Labai norėtųsi tikėti, kad šios rekomendacijos paskatins spręsti įsisenėjusias problemas – tokias, kurias komitetas kelia jau nebe pirmą kartą: reprodukcinės sveikatos užtikrinimas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos stiprinimas, efektyvi kova su smurtu šeimoje ir prekyba žmonėmis“, – teigė N. Bitiukova.

Visą spaudos konferenciją galite peržiūrėti paspaudę ant žemiau pateiktos nuorodos.

EEA_color_logo

http://n60.lrs.lt/vide/audio/2/sk140827gp.asf

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku