Lygių galimybių plėtros centras

Apie lytį – viešai

Tai tarpdisciplininis seminarų ciklas apie lyties aspektus aktualiojoje politikoje ir kultūroje, rengiamas 2003-2004 m.

Projekto tikslas – plėtoti lytiškumo, lyčių reprezentavimo mūsų dienų kultūros tekstuose ir praktikose analizę bei aktualių socialinių ir politinių reiškinių lytinių poteksčių suvokimą, sutelkiant įvairių disciplinų atstovių ir atstovų pajėgas. Seminarai skatins dialogą tarp akademinio, kritinio, aktyvistinio ir meninio diskursų. Taip bus suteikta scena naujausių kultūros ir meno reiškinių aptarimui aktualiausių socialinių ir politinių problemų (socialinės nelygybės, globalizacijos, atotrūkio nuo Vakarų, seksualinės emancipacijos, prievartos, pilietinio marginalizavimo ir kt.) kontekste, tribūna oficialiųjų ir „privačiųjų” institucijų ignoruojamiems ar cenzūruojamiems balsams.

Projektas orientuotas į kritinių interpretacinių įgūdžių ugdymą, politinių ir socialinių problemų, susijusių su lyčių lygių galimybių užtikrinimu, suvokimą ir jų sprendimo strategijų formulavimą, atskirose srityse dirbančių autorių dialogą bei problematikos ir jos interpretavimo būdų populiarinimą kuriant demokratijai palankesnę, kritinę aplinką.

Pirmasis projekto renginys „Lytis ir kinas: įvaizdžiai, rakursai, auditorijos” įvyko 2003 m. gruodžio mėn. 4-6 d. Vilniuje. Jo sudėtinės dalys – teoriniai seminarai, filmų peržiūros „Skalvijos” kino centre ir trumpų videofilmų konkursas (rezultatai). Seminaras Lytis ir kinas pradeda ciklą renginių, derinančių akademines, socialines, politines diskusijas ir meno akcijas (seminaro ataskaita).

Antrasis seminaras Lytis ir populiarioji kultūra įvyko 2004 lapkričio 4-5 d. Vilnius. Seminarą lydėjo video filmų konkurso peržiūra, Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros studentų programa „Trans-paradas: lyčių (keitimo) mada”, kultūrinėje spaudoje publikuotas teminių straipsnių ciklas.

Trečiasis seminaras „Lytis ir/kaip politika” sutelkė dėmesį į politines ir kultūrines reprezentacijas (atstovavimą), kūno politikos (žmogaus teisių padėties lytiškumo/feministiniu požiūriu, prekybos moterimis, prostitucijos, „nepadorumo” reguliavimo ir cenzūros) klausimus, ekonominių lyčių santykių ir skurdo feminizacijos problemas, svarstys lygių galimybių ir naujų seksizmo formų klausimus, aptars motinystės/tėvystės figūras populiariosios kultūros kontekstuose, heteroseksualiojo normatyvumo strategijas, taip pat prievartos prieš moteris išviešinimo ir jos recepcijos kultūroje bei aukos savivokos temas.

Projekto partneriai:

  • Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba;
  • Vilniaus dailės akademija;
  • „Skalvijos” kino centras;
  • Goethes institutas Vilniuje.

Projekto rėmėjas: Atviros visuomenės institutas (Niujorkas).

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku