Lygių galimybių plėtros centras

Atviras kodas: PILIETIS

2011-2013 m. įgyvendinto projekto tikslas – didinti mokinių motyvaciją ir galimybes patiems inicijuoti aktyvaus pilietinio dalyvavimo veiklas, o pedagogams suteikti reikalingų kompetencijų moksleivių pilietiškumui ugdyti. Viso projekto metodika remiasi neformaliojo ugdymo principais.

Per pirmuosius metus visos Lietuvos vyresniųjų klasių moksleiviai buvo kviečiami burtis į komandas, įvardinti aktualią savo aplinkos problemą, sugalvoti efektyvų planą problemai išspręsti ir tą iniciatyvą įgyvendinti. Moksleiviams ir mokytojams šį darbą palengvino projekto ekspertų parengtos metodinės rekomendacijos. Taip pat buvo vykdoma pilietinės problematikos viešinimo kampanija, kuri motyvavo moksleivius kelti ir įgyvendinti iniciatyvas. Įpusėjus projektui ir moksleiviams įgyvendinus iniciatyvas, buvo atlikta pilietinių iniciatyvų metu iškeltos problematikos, naudotų metodų bei priemonių analizė, kuria remiantis projekto ekspertai parengė metodinę priemonę. Metodinė priemonę papildė kompaktinė plokštelė su daugybe praktinių pavyzdžių. Projekto metu mokytojai iš skirtingų Lietuvos regionų turėjo galimybę dalyvauti mokymuose (seminarų cikluose), kuriuose buvo aptariamos aktyvaus pilietiškumo ir pagarbos įvairovei temos.

Lygių galimybių plėtros centras buvo ataskingas už seminarų ciklo pagarbos įvairovei tema mokytojams parengimą ir pravedimą. Tai pat koordinavo metodikos rengimą.

Projektą įgyvendino neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ kartu su Lygių galimybių plėtros centru, VšĮ „Europos namai“, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija ir VšĮ „Profat“.

Projektas finansuotas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą” įgyvendinimo VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra”.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku