Lygių galimybių plėtros centras

Lygios moterų ir vyrų galimybės ES

2005 m. gegužės mėn. buvo pristatyta Atviros Visuomenės Instituto (AVI) ataskaita „Lygios moterų ir vyrų galimybės: Teisės ir praktikos stebėsena naujose Europos Sąjungos šalyse narėse ir narystės siekiančiose šalyse“, kurioje teigiama, kad lyčių lygybė Vidurio ir Rytų Europoje yra sunkiai pasiekiama tikrovė. Ataskaita atskleidė moterų ir vyrų įsidarbinimo galimybių, darbo užmokesčio ir politinio atstovavimo netolygumus.

Atviros Visuomenės Instituto moterų programos iniciatyva ataskaitą parengė ekspertai ir vietinių nevyriausybinių organizacijų atstovai, kurie dar kartą nacionalinėms vyriausybėms ir ES primena būtinybę atkreipti dėmesį į lyčių nelygybės problemas regione. Lygių galimybių plėtros centras rengė ataskaitą apie situaciją Lietuvoje.

Ataskaitoje aprašyti egzistuojantys lyčių lygybės nacionaliniai instituciniai mechanizmai, politika ir programos bei išdėstyti pagrindiniai trūkumai. Tyrimas atskleidė du esminius dalykus. Pirma, egzistuoja bendras vyrų ir moterų nesuvokimas apie tai, kaip lyčių nelygybė daro įtaką jų kasdieninį gyvenimą. Antra, trūksta politinės valios sustiprinti egzistuojančią nacionalinę ir ES lyčių lygybės politiką.

Pagrindinėse ataskaitos rekomendacijose akcentuojama šalių vyriausybių vaidmuo ir jos skatinamos vykdyti pastovią praktinio lygaus darbo užmokesčio taikymo viešame ir privačiame sektoriuose stebėseną bei viešinti šiuos rezultatus; skatinama Bulgarijos, Vengrijos ir Lenkijos vyriausybes priimti oficialios lyčių lygybės politikos strategijas; ir kreipiamasi į visas vyriausybes rinkti moterų ir vyrų padėtį atspindinčius statistinius duomenis, be kurių lyčių lygybės politika vargiai gali būti sėkmingai įgyvendinama.

Atviros Visuomenės Institutas siekia formuoti pilietinę politiką, skatinant demokratinį valdymą, žmogaus teisių, ekonomikos, teisines ir socialines reformas. Institutas įgyvendina eilę inicatyvų, siekiančių stiprinti įstatymų viršenybę, švietimą, visuomenės sveikatą ir nepriklausomą žiniasklaidą. Atviros Visuomenės Instituto moterų programa skatina plėsti moterų teisių, lyčių lygybės ir moterų įgalinimo politiką, ir tokiu būdu tobulinti atviros visuomenės ugdymą. Siekiama skatinti visuomenės suvokimą apie lyčių problemas, įtakoti politikos procesus, atsižvelgiant į jautrius lyčių lygybės aspektus ir šalinant moterų teisių pažeidimus. Moterų programa palaiko moterų judėjimo plėtrą, stiprindama moterų nevyriausybines organizacijas.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku