Lygių galimybių plėtros centras

Rūpintis yra vyriška: vyriškumo normų kaita ankstyvajame ugdyme

Projekto laikotarpis: 2021 m. vasario mėn. – 2023 m. vasario mėn.
Projekto tikslas: Keisti lyčių stereotipus ankstyvajame ugdyme, pasitelkiant rūpestingumą kaip savybę, turtinančią vyriškumo sampratą ir plečiančia jo raiškos normas.

Įgyvendinamos veiklos:

  1. Tyrimai – projekte dalyvaujančių šalių ankstyvojo ugdymo sistemos analizė.
  2. Metodinės medžiagos, kuri skirta ankstyvojo ugdymo specialistams parengimas, skatinant keisti lyčių stereotipus, plėsti vyriškumo sampratą.
  3. Informacinio vadovo, apžvelgiančio gerųjų praktikų pavyzdžius, tyrimų rezultatus, mokymų ir kitokią medžiagą parengimas ankstyvojo ugdymo pedagogams, siekiantiems keisti lyčių stereotipus.
  4. Mokymai darželių ir pradinių klasių pedagogams, taip pat e-mokymų platformos savarankiškam kvalifikacijos kėlimui parengimas.
  5. Sąmoningumo didinimo ir viešinimo kampanijos.
  6. Rekomendacijų pedagogams, tėvams, politikos formuotojams ir visuomenei, kaip keisti lyčių stereotipus įtraukiant rūpestingumą kaip vyriškumo normą, parengimas.

Projekto koordinatorius / -iai:

Projekto partneriai:

Projekto finansavimo informacija:

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos (2014-2020) lėšomis (sutarties su Europos Komisija Nr.101005885 – ECaRoM – REC-AG-2020/ REC-RGEN-WWLB-AG-2020).

Projekto ataskaitos, leidiniai, kiti dokumentai:

Projekto nuorodos:

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku