Lygių galimybių plėtros centras

„Atviri pokalbiai apie smurtą šeimoje“ keliauja po Lietuvą

Kartu su tarptautiniu žmogaus teisių kino festivaliu „Nepatogus kinas”, partneriu „Lietuvos žmogaus teisių centru” keliaujame po Lietuvą kalbėdami apie beveik kiekvieną iš mūsų palietusią problemą – smurtą šeimoje ir smurtą prieš moteris. 

Po filmo „Geresnis vyras” kalbėsime, kaip geriau apsaugoti tuos, kas kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje.

Mėginsime suprasti, ką patiria moterys, vyrai, vaikai, kai šeimoje yra smurtaujama? Kokios smurto šeimoje priežastys? Kaip galime padėti ir prisidėti kiekvienas iš mūsų, jei nuo smurto kenčia draugė, o gal vaikų bendraklasis mokykloje? Ką gali padaryti skirtingos institucijos bendradarbiaudamos tarpusavyje?

Pokalbiuose dalyvaus Lygių galimybių plėtros centro ekspertės, smurtą šeimoje išgyvenusi ir savo asmenine patirtimi pasidalinsianti moteris, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė. Pokalbius ves žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva.

KAUNAS: Spalio 8 d., pirmadienis, 18:00-20:20 Kauno kino centras „Romuva”, Kęstučio g. 62

VILNIUS: Spalio 9 d. antradienis, 18:00-20:20 Kino teatras „Forum Cinemas Vingis”, 3 salė, Savanorių pr. 7

KLAIPĖDA: Spalio 20 d., šeštadienis, 15:00-17:20 Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

VARĖNA: Spalio 24 d., trečiadienis, 17:30-19:50 Varėnos kultūros centro kino salė, J. Basanavičiaus g. 17

ROKIŠKIS: Spalio 25 d., ketvirtadienis 17:30-19:50 Rokiškio kultūros centras, Respublikos g. 96

MARIJAMPOLĖ: Spalio 26 d., penktadienis, 16:30-18:50 Kino teatras „Spindulys”, Kauno g. 13

UKMERGĖ: Spalio 27 d., šeštadienis, 15:00-17:20 Ukmergės kultūros centro kino salė, Kauno g. 8

Diskusija vyks lietuvių kalba. Filmas – anglų kalba su lietuvių k. subtitrais.

Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).

Renginys iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos ir Kanados ambasados Vilniuje lėšomis.

Daugiau apie filmą:

Filmas „Geresnis vyras” (A Better Man)
Kanada
Cenzas: N-7 / PG
Režisieriai: Attiya Khan, Lawrence Jackman
Operatorė: Iris Ng, Montažas: Lawrence Jackman, Prodiuserės: Christine Kleckner, Justine Pimlott
Kalbos: anglų, Subtitrai: lietuvių

Kadaise Steve’as ir Attiya buvo pora, tačiau Steve’as nuolat terorizuodavo Attiya ir prieš ją naudojo fizinį smurtą. Steve’as sako tikėjęs, kad taip besielgdamas išlaikysiąs Attiya prie savęs, tačiau savo veiksmais ją tik atstūmė. Po dvidešimties metų, Attiya ryžtasi susitikimui su Steve’u. Ji nori žinoti, ar jis prisimena jų santykius ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo smurtinius veiksmus.

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku