Lygių galimybių plėtros centras

Baltijos regiono NVO forumas

2014 m. balandžio 22-24 d. Vilniuje įvyko Baltijos jūros regiono moterų teisių srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų forumas, kuriame dalyvavo atstovės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Norvegijos. Aktyvistės išskyrė bendras regiono problemas ir aptarė jų sprendimo būdus. Buvo atkreiptas dėmesys į bendradarbiavimo svarbą, siekiant efektyviau reaguoti į moterų teisėms kylannčia grėsmes, diskriminaciją lyties pagrindu.

NVO atstovės dalinosi gerosiomis praktikomis, siekiant didesnės lyčių lygybės. Ypatingas dėmesys buvo skirtas sąveikinio požiūrio taikymui NVO veikloje. Forumo pabaigoje buvo parengta rezoliucija, raginanti šalių valdžios atstovus laikytis tarptautinių ir nacionalinių įsipareigojimų lyčių lygybės srityje ir imtis visų įmanomų veiksmų pasipriešinant moterų teises pažeidžiančioms iniciatyvoms.

Forumas organizuotas įgyvendinant projektą „Globalios teisės, lokalūs veiksmai: moterų balsai pažangai“, kurį iš dalies finansuoja EEA Grants, NVO Programa Lietuvoje.

 

 

 

 

 

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku