Lygių galimybių plėtros centras

Eterio okupavimas ar istorijos cenzūra? Moterys viešo diskurso labirintuose

Minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną kovo 7 d. 10.00 val. Lygių galimybių plėtros centras kviečia į spaudos konferenciją „Eterio okupavimas ar istorijos cenzūra? Moterys viešo diskurso labirintuose“, kuri vyks prie Signatarų namų (Pilies g. 26, Vilnius).

25-eri nepriklausomybės metai Lietuvoje reikšmingų permainų lygybės srityje neatnešė. Tarptautiniai indeksai negailestingi – ritamės žemyn, nes praraja tarp moterų ir vyrų didėja, ardydama demokratijos pamatus. Tiesa, pastarieji niekad nebuvo ypač tvirti, nes klojant juos moterys buvo ir tebėra nušalinamos.

Gerai žinoma, kad Vasario 16-osios Akto nepasirašė nė viena moteris. Tačiau retai prisimenama, kad net 1918-aisiais tokia padėtis daug kam neatrodė teisinga. Aktas buvo pasirašytas vakare Vilniuje, o jau kitą dieną, 1918 vasario 17-ąją, Kaune moterys susirinko į mitingą ir surinko 20 000 parašų po peticija, reikalaudamos, kad Lietuvos Taryba kooptuotų moteris.

„Praėjus šimtui metų tenka kovoti dėl tų pačių tikslų. Moterų darbas nusavinamas, o pilietinės teisės varžomos dėl primityvių lyčių stereotipų. Iš mūsų, moterų, atimama istorija – galimybė ją pažinti ir kurti, nes teisę formuoti viešą diskursą yra pasiglemžę privilegijuoti vyrai. Jie ir sprendžia, kieno indėlis į valstybės kūrimą vertas dėmesio, o kas liks paliktos paraštėse“, sako Margarita Jankauskaitė.

Lygių galimybių plėtros centro iniciatyva atlikta LRT transliuotų laidų ciklo „Mūsų laisvės metai” analizė lyčių reprezentacijos požiūriu parodė, kad Lietuvoje gajos patriarchališkos nuostatos, tad moterų indėlis į nepriklausomybę atgavusios valstybės kūrimą yra ignoruojamas. Moterys sudarė vos ketvirtadalį laidoje kalbintų pašnekovų, joms vidutiniškai teko 10,5 proc. mažiau eterio laiko nei vyrams ir atstovavo jos „žmonių iš gatvės”, o ne ekspertinę nuomonę, nors sudaro 65 proc. visų aukštąjį išsilavinimą Lietuvoje turinčių žmonių.

Spaudos konferencijoje dalyvaus: dr. S. Daugirdaitė, M. Jankauskaitė, L. Kreivytė.

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku