Lygių galimybių plėtros centras

Įteiktas „Drąsios moters“ apdovanojimas

Kovo 20d. JAV Ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy įteiktė kasmetinį JAV ambasados „Drąsios moters“ apdovanojimą Lygių galimybių plėtros centro programų vadovei Vilanai Pilinkaitei-Sotirovič. Jau treti metai, kai Ambasada įteikia šį apdovanojimą Lietuvos moterims už jų pasiaukojamą darbą kovojant už moterų teises ir stiprinant Lietuvos pilietinę visuomenę. 2011 m. šį apdovanojimą yra gavusi  Margarita Jankauskaitė.

Ambasada pažymi, kad Vilana Pilinkaitė-Sotirovič nenuilstamai dirbo per praėjusį dešimtmetį ir daug prisidėjo, kad būtų priimtas naujasis apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Vilanos patirtis ir indėlis dirbant darbo grupėje, kuriančioje naująjį įstatymą, prisidėjo prie to, kad įstatymas taptų nauja ir veiksminga priemone kovoti su plačiai paplitusiu smurtu artimoje aplinkoje. Įteikdama šį apdovanojimą p. Pilinkaitei-Sotirovič JAV Ambasadorė McCarthy pažymėjo: „JAV ambasada glaudžiai bendradarbiavo su Vilana, Lygių galimybių plėtros centru ir kitais partneriais vykdant visuomenės informavimą apie tai, kad smurtas prieš moteris nėra kultūros dalis, tai yra nusikalstama veikla. Smurtas turi būti pasmerktas, už jį turi būti baudžiama, jis turi būti stabdomas švietimo priemonių ir paramos aukoms pagalba. Mes sakėme, sakome ir toliau sakysime, kad turime baigti „kaltinti smurto auką“, ir pripažinti kad smurtas yra ne kas kita, o žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas.“

Plačiau: http://www.embassy-worldwide.com/embassy/u-s-embassy-in-vilnius-lithuania/

 

 

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku