Lygių galimybių plėtros centras

Projektas „Globalios teisės, lokalūs veiksmai: moterų balsai pažangai“

Pradėjome įgyvendinti projektą „Globalios teisės, lokalūs veiksmai: moterų balsai pažangai“. Juo sieksime stiprinti sąveikiniu požiūriu pagrįstą lyčių lygybės diskursą ir advokatavimo kompetencijas moterų žmogaus teisių klausimais.

Projekto metu bus gilinimos NVO žinios apie nediskriminavimą, žmogaus teises, įskaitant įvairių tapatybės aspektų sąveikas, stiprinami praktiniai NVO gebėjimai advokatavimo moterų teisių klausimais srityje. Be to, imamasi priemonių moterų įgalinimu ir pagarba įvairovei pagrįsto viešo diskurso formavimui, stiprinamos pilietinės visuomenės įtaka teisėkūros ir politinėms iniciatyvoms bei plėtojama dvišalės partnerystė.

Viena esminių projekto veiklų bus alternatyvios CEDAW atskaitos rengimas ir pristatymas Komitetui Ženevoje. Rengiant ją, sieksime moterų situaciją apžvelgti įvertinus lyties sąveikas su kitais tapatybės aspektais (amžiumi, lytine orientacija, sveikata, etniškumu ir t.t.).

Projektą įgyvendinsime bendradarbiaudami su Norvegijos nevyriausybine organizacija KUN Center for Gender Equality.

Projektą remia EEA Grants, NVO Programa Lietuvoje.

EEA_color_logo

 

 

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku