Lygių galimybių plėtros centras

Lygių galimybių plėtros centro ekspertų vizitas JAV

Duluthas (Minnesota, JAV) yra ypatingas miestas. Beveik prieš pusę amžiaus kelių entuziastų iniciatyva čia buvo sukurtas, o dabar nuolat tobulinamas koordinuoto institucijų atsako į smurtą prieš moteris šeimoje modelis, padedantis užtikrinti didesnę nukentėjusiųjų apsaugą ir smurtautojų atsakomybę, mažinti smurto mastus ir latentiškumą, palengvinantis policijos pareigūnų ir kitų atsakingų institucijų darbą.

Susipažinti su unikalia praktika šių metų kovo 28–balandžio 5 d. buvo išvykusi ir Lietuvos ekspertų delegacija. Jų kelionė tapo nuoseklaus Lygių galimybių plėtros centro ir Global Rights for Women organizacijos bendradarbiavimo rezultatas, kurį įgyvendinti padėjo JAV ambasados Lietuvoje parama.

Vizito metu Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotojas Vilius Velička, LR Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėja Eglė Gibavičiūtė , Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Gediminas Bučiūnas, Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Vilana Pilinkaitė Sotirovič ir Margarita Jankauskaitė turėjo galimybę susipažinti su teisėsaugos, probacijos pareigūnų, teisėjų darbo ypatumais, dalyvauti policijos reiduose, stebėti tarnybos 911 veiksmus ir poveikio smurtautojams programų seansus. Diskusijos su JAV ekspertais suteikė galimybę geriau suprasti koordinuoto institucijų atsako subtilumus ir suvokti Lietuvos teisinės sistemos bei institucinių praktikų spragas. Dabar belieka sutelkti jėgas, kad geroji tarptautinė patirtis taptų ir Lietuvos realybe.

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku