Lygių galimybių plėtros centras

Lygių galimybių plėtros centro ekspertų vizitas JAV

Duluthas (Minnesota, JAV) yra ypatingas miestas. Beveik prieš pusę amžiaus kelių entuziastų iniciatyva čia buvo sukurtas, o dabar nuolat tobulinamas koordinuoto institucijų atsako į smurtą prieš moteris šeimoje modelis, padedantis užtikrinti didesnę nukentėjusiųjų apsaugą ir smurtautojų atsakomybę, mažinti smurto mastus ir latentiškumą, palengvinantis policijos pareigūnų ir kitų atsakingų institucijų darbą.

Susipažinti su unikalia praktika šių metų kovo 28–balandžio 5 d. buvo išvykusi ir Lietuvos ekspertų delegacija. Jų kelionė tapo nuoseklaus Lygių galimybių plėtros centro ir Global Rights for Women organizacijos bendradarbiavimo rezultatas, kurį įgyvendinti padėjo JAV ambasados Lietuvoje parama.

Vizito metu Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotojas Vilius Velička, LR Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėja Eglė Gibavičiūtė , Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Gediminas Bučiūnas, Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Vilana Pilinkaitė Sotirovič ir Margarita Jankauskaitė turėjo galimybę susipažinti su teisėsaugos, probacijos pareigūnų, teisėjų darbo ypatumais, dalyvauti policijos reiduose, stebėti tarnybos 911 veiksmus ir poveikio smurtautojams programų seansus. Diskusijos su JAV ekspertais suteikė galimybę geriau suprasti koordinuoto institucijų atsako subtilumus ir suvokti Lietuvos teisinės sistemos bei institucinių praktikų spragas. Dabar belieka sutelkti jėgas, kad geroji tarptautinė patirtis taptų ir Lietuvos realybe.

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku