Lygių galimybių plėtros centras

Globalus švietimas: nemokamos filmų peržiūros birželį

Birželio 15–21 d. Lygių galimybių plėtros centras kvies į filmų peržiūras, kurias pristatys kartu su trečią kartą rengiamu Vilniaus LGBT* festivaliu „Kreivės“. Atrinktuose filmuose pasakojamos istorijos paliečia kintančią besivystančių šalių realybę, lyčių lygybės, moteriškumo ir vyriškumo, seksualinės orientacijos, negalios, migracijos, diskriminacijos ir žmogaus teisių klausimus – globalaus švietimo temas.

Dokumentinė juosta „Homo propaganda: LGBT teisės ir karas Ukrainoje“ nagrinėja Ukrainos LGBT* teisių judėjimą po 2013-ųjų Euromaidano revoliucijos. Filmo autorė keliauja į tris Ukrainos miestus, kur bendrauja su aktyvistais ir pabėgėliais iš ką tik Rusijos užimto Krymo ir separatistų siaubiamų rytinių regionų. Jie randa laikiną prieglobstį LGBT* nevyriausybinių organizacijų išlaikomuose pabėgėlių namuose, tačiau Rusijos grėsmė ir jų pačių visuomenės abejingumas daro jų padėtį ypač nesaugią. Filmą pristatysime birželio 16 d. 17.00 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) (po filmo vyks susitikimas su filmo herojais ir aktyvistais).

„Margarita su šiaudeliu“ (Indija, 2014) pasakoja apie Leilą, jauną romantikę ir maištautoją iš Indijos. Nepaisydama cerebrinio paralyžiaus, dėl kurio yra prikaustyta prie vežimėlio, ji išvažiuoja studijuoti į Niujorką. Čia ji netikėtai įsimyli ir pradeda jaudinančią savęs atradimo kelionę. Filmą bus galima pamatyti birželio 15 d. 20.50 val. „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2) ir 21 d. 21.00 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3).

„Paslėpta” (Ispanija, 2014) – tai istorija apie Ibrahimą, 14-metį paauglį iš Maroko. Jį pirmą kartą pamatome einantį tuščiu keliu vieno Ispanijos didmiesčio pakraštyje. Jis ką tik gavo pranešimą, kad už kelių dienų bus deportuotas iš šalies, tad susikrovė daiktus ir pabėgo. Jo bendraamžį Rafą kamuoja kitokie rūpesčiai: mokykla, bendraamžių spaudimas ir Marta, kuri tikisi iš jo daugiau, nei jis pasirengęs duoti. Ibros ir Rafos keliai susikerta ir tarp jų užsimezga nelengva draugystė. Filmą rodysime birželio 17 d. 17.30 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) ir 21 d. 17.00 val. „Skalvijos” kino centre (A. Goštauto g. 2).

Įėjimas į filmų peržiūras – bent 1 ct. Kiek tiksliai – gali spręsti pats žiūrovas. Bilietus bus galima įsigyti filmų rodymo vietose ir „Kreivių” centre. Daugiau informacijos: festivaliskreives.lt.

kreives
Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku