Lygių galimybių plėtros centras

Mokyti apie globalias problemas bus lengviau

Kodėl rūbai, kuriuos perkame parduotuvėse, taip retai siuvami Europoje? Koks yra jų kelias nuo pagaminimo vietos iki mūsų spintos? Kaip tai veikia pasaulį? Surasti atsakymus į šiuos ir panašius klausimus bei parinkti geriausius būdus papasakoti apie tai mokiniams jau galima pasinaudojant specialiai Europos metų vystymuisi proga parengtu leidinių apie globalųjį švietimą paketu ir elektronine biblioteka.

Lygių galimybių plėtros centro ir Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijos platformos (NNVBO Platformos) iniciatyva parengtame leidinių apie globalųjį švietimą pakete – aktualiausios lietuvių kalba išleistos globaliojo švietimo metodinės priemonės, papildantys informaciniai leidiniai, dokumentiniai lietuvių kūrėjų filmai ir elektroninės pagrindinių lietuvių kalba išleistų leidinių apie vystomąjį bendradarbiavimą kopijos.

Šiuo metu Švietimo mokslo ministerijoje rengiama globaliojo švietimo koncepcija, tad tikimasi, kad leidinių apie globalųjį švietimą paketas bei elektroninė jų versija (www.pagalba.org/biblioteka) padės Lietuvos pedagogams integruoti globaliojo švietimo aspektus į savo dėstomus dalykus, įtraukti su vystymusi bei vystomuoju bendradarbiavimu susijusias temas. Tai itin svarbu Lietuvai, iš šalies paramos gavėjos, tapusiai aktyvia paramos teikėja.

Biblioteka papildyta vaizdo ir garso medžiaga, patogia informacijos paieška. Sukaupti leidiniai suskirstyti į devynias temas: globaliojo švietimo integravimas į bendrąjį ugdymą, Tūkstantmečio vystymosi tikslai, Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas, tarpkultūrinis mokymas, aplinkosauga ir tvari plėtra, skurdo mažinimas bei aktyvus pilietiškumas. Prie kiekvienos temos pateikti skaitiniai ir praktinės užduotys, kuriose išdėstyti darbo su vaikais ir suaugusiaisiais pavyzdžiai, pratimai, siūlomi pamokų planai.
Prie visų metodologinių leidinių nurodyta, kokio amžiaus tikslinėms grupėms jie skirti. Taip nesunkiai bus galima pasirengti ne vienai įdomiai ir dinamiškai pamokai ar neformaliam užsiėmimui. Skaitantiems užsienio kalbomis, pateikiamas sąrašas duomenų bazių anglų, vokiečių kalbomis, kuriose galima rasti užsienio šalių ekspertų parengtų metodinių leidinių. Vystomojo bendradarbiavimo organizacijos tikisi, kad tai padės aptarti didelius ir keblius pasaulio klausimus kiekvienoje mokykloje ir su įvairaus amžiaus mokiniais.

Norintys bibliotekai ar mokyklai užsakyti leidinių apie globalųjį švietimą paketą, kviečiami kreiptis elektroniniu paštu info@pagalba.org.

2015-ieji yra paskelbti Europos metais vystymuisi. Tai metai, kai tiek Europos Sąjungos (ES) institucijos, tiek visų ES šalių vyriausybės, tiek ir nevyriausybinės organizacijos gali parodyti, kad Europa yra pasiryžusi išgyvendinti skurdą pasaulyje, o prie to gali prisidėti kiekvienas iš mūsų. Daugiau informacijos apie Europos metus vystymuisi galima rasti oficialiojoje Europos metų vystymuisi svetainėje europa.eu/eyd2015/lt.

Projektui įgyvendinti buvo gauta LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos ir Europos Sąjungos finansinė parama.

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku