Lygių galimybių plėtros centras

Moterų ir vyrų padėties pokyčių tyrimas

Moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimas, kaip vienas pagrindinių ES viešosios politikos tikslų, tebėra siektinas iššūkis mūsų visuomenėje. Anot S. Gilligan, lytis ir lyčių skirtumai nulemia gyvenimo turinį, kur vyriškumo ir moteriškumo sampratos konstrukcijos nėra lygiavertės, nes jos yra pagrįstos gyvenimo principų sistema, pasižyminčia vyrų pranašumu bei socialiniu, politiniu, ekonominiu dominavimu moterų atžvilgiu.

2014 m. liepos mėnesį, Socialinių inovacijų fondas, atliko moterų ir vyrų padėties pokyčių visose srityse išplėstinį lyginamąjį poveikio vertinimą „Moterys ir vyrai Lietuvos visuomenėje”. Šio vertinimo tikslas buvo atlikti moterų ir vyrų padėties pokyčių visose srityse išplėstinį tyrimą, įvertinti Valstybinių 2003-2004 m., 2005-2009 m., 2010-2014 m. moterų ir vyrų lygių galimybių programų įgyvendinimo rezultatus bei poveikį, lyginant su ankstesniais tyrimais „Moteris Lietuvos visuomenėje”.

Tyrimas parodė, kad daugelyje gyvenimo sričių moterų ir vyrų vaidmenų pasiskirstymas pagal biologinę lytį, tradicinis patriarchalinės visuomenės modelis, mažesne ar didesne apimtimi, tebeišlieka. Vis tiktai yra stebimos pakankamai palankios tendencijos lyčių lygybės sampratai visuomenėje bei moterų ir vyrų lygių galimybių politikai, augti, bet siekiant pažangos šioje srityje būtina stiprinti lyčių lygybės politiką įgyvendinantį institucinį nacionalinį mechanizmą, kadangi tik tinkamai veikiančios institucijos, jų aiški struktūra, kompetencijos bei funkcijos, darbuotojų gebėjimas adekvačiai spręsti lyčių lygybės klausimus, bei glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, veiklos poveikio monitoringas, rezultatų vertinimas ir atskaitomybė yra pagrindinis raktas siekiant efektyvaus ir sklandaus lyčių lygybės politikos įgyvendinimo Lietuvoje.

Pagrindinis tyrimo duomenų šaltinis – nacionalinė reprezentatyvi Lietuvos vyrų ir moterų apklausa. Apklausti 1002 nuolatiniai 15-74 metų Lietuvos gyventojai: 566 moterys ir 436 vyrai.

Plačiau susipažinti su tyrimu galite parsisiuntę prisegtą failą. 
https://gap.lt/wp-content/uploads/2014/12/Tyrimo-apvalga.pdf

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku