Lygių galimybių plėtros centras

Moderni darbo kultūra verslui, šeimai ir bendruomenei

Iniciatyva buvo vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos”, kurį įgyvendino Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje kartu su partneriais. Projekto tikslas – sukurti būtinas sąlygas plėtoti įmonių socialinę atsakomybę Lietuvoje ir skatinti įmones savo veikloje taikyti jos principus, siekiant konkurencingumo, saugios ir ekologiškai švarios aplinkos, socialinės sanglaudos, skaidrios ir etiškos verslo praktikos.

Šiuo projektu buvo įgyvendinama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. patvirtinta Nacionalinė Įmonių socialinės atsakomybės plėtros programa. Pagal šią programą pirmą kartą skirtas valstybės finansavimas bendroms verslo ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvoms, kuriomis skatinama verslo ir nevyriausybinių organizacijų partnerystė įtvirtinant įmonių socialinės atsakomybės principus (ĮSA) versle. Šios iniciatyvos – tai eksperimentas, kurio metu nevyriausybinės organizacijos 12 mėnesių laikotarpyje dirbs kartu su įmonėmis skatinant verslą būti atsakingesniu prieš aplinką, darbuotojus, skaidresniu, bei labiau atsižvelgti į kertinius žmogaus teisių principus.

Lygių galimybių plėtros centras kartu su UAB Reminora, kuriai priklauso sveikatingumo, gydymo ir poilsio paslaugas teikiantys Vilnius-SPA centrai Druskininkuose ir Vilniuje, įgyvendino iniciatyvą „Moderni darbo kultūra verslui, šeimai ir bendruomenei“. Plėtodama įvairovei atvirą, nediskriminuojančią ir šeimai draugišką darbo kultūrą, iniciatyva skatino ĮSA principų, prisidedančių prie įmonės darbuotojų ir bendruomenės socialinės gerovės kūrimo ir efektyvaus visuomenės poreikių tenkinimo.

Įgyvendinant iniciatyvą ekspertai išanalizavo darbuotojų poreikius, derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, ir paslaugas, orientuotas į šeimos poreikius, ir pateikė rekomendacijas. Iniciatyvoje įvykdyti 7 mokymai 60-čiai darbuotojų, 20-čiai administracijos atstovų ir 15-kai įmonės klientų, kuriuose buvo aptarti šeimos ir darbo derinimo principai, lygių galimybių bei priekabiavimo prevencijos klausimai, buvo suteiktos konsultacijos paslaugų tobulinimui ir geresniam pritaikymui šeimos poreikiams. Siekiant formuoti verslo bendruomenės suvokimą apie socialiai atsakingą verslą, iniciatyvos įgyvendinimo pabaigoje įvyko apvalaus stalo diskusijos viešbučių asociacijos metiniame susitikime bei Druskininkų ir Vilniaus savivaldybėse, papildytos vidaus darbo taisykles reglamentuojantys dokumentai ir parengta neformali ĮSA ataskaita darbo santykių srityje (apie šeimai palankių priemonių įgyvendinimą ir lygių galimybių užtikrinimą). Įmonė buvo įtraukta į Atsakingo verslo Pasaulinio susitarimo tinklą.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku