Lygių galimybių plėtros centras

Smurto prieš moteris Lietuvoje prevencija: Sąmoningumo kampanija apie veiksmingą teisinės sistemos atsaką, stabdant šeiminį smurtą

Projekto siekiama tobulinti teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų profesines kompetencijas, sprendžiant smurto prieš moteris problemas ir pasidalinti geromis tarptautinėmis praktikomis stabdant šeiminį smurtą.

Šis projektas – tai didesnės prevencinės kampanijos, skirtos smurto šeimoje problemų sprendimui, dalis. Prevencinę kampaniją inicijavo JAV ambasada Lietuvoje, kuri pritraukė kitas ES šalių narių ambasadas, Lietuvos vyriausybę ir nevyriausybines organizacijas. Bendradarbiaudamas su JAV ambasada, Lygių galimybių plėtros centras inicijavo dviejų JAV teisės ekspertų – Cheryl Thomas, Minesotos žmogaus teisių gynėjų moterų programos direktorės, ir Kathryn Quaintance, Minesotos valstijos teismo teisėjos − atvykimą į Lietuvą su tikslu pasidalinti patirtimi su Lietuvos teisės ekspertais, teisėjais, prokurorais ir policijos pareigūnais, kaip veiksmingai įgyvendinti smurto šeimoje teisės aktus.

Lygių galimybių plėtros centras organizavo dvejus mokymus teisėjams, prokurorams ir policijos pareigūnams Klaipėdos ir Vilniaus regionuose, koordinavo dalyvių pritraukimą, komunikavo su Teisingumo ministerija, Policijos departamentu, Generaline prokuratūra, konsultavo ir informavo JAV teisės ekspertus apie Lietuvos socialinį ir teisinį kontekstą, dalyvavo rengiant mokymų programą. Lygių galimybių plėtros centro ekspertai dalyvavo mokymuose ir padėjo vesti interaktyvius pratimus, moderuoti diskusijas ir palaikyti dalyvių aktyvų įsitraukimą mokymų procese.

Projekto partneriai: Teisingumo ministerija, Generalinė prokuratūra, Policijos departamentas, Teisėjų mokymų centras prie Teisingumo ministerijos. Projekto rėmėjai: JAV ambasada ir Karališkoji Nyderlandų ambasada Lietuvoje.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku