Lygių galimybių plėtros centras

Moterų lyderystė demokratijos stiprinimui

Projekto tikslas: Projektas skirtas jaunų moterų lyderystės kompetencijų stiprinimui, siekiant visuomenės demokratizacijos procesų tvarumo. Jis sukurs galimybes suburti jaunas moteris iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos tikslu stiprinti jų kompetencijas, gebėjimus bei motyvaciją aktyviau dalyvauti pilietiniame ir politiniame savo visuomenių gyvenime.

Projektas skirtas jaunų moterų lyderystės kompetencijų stiprinimui, siekiant visuomenės demokratizacijos procesų tvarumo. Jis sukurs galimybes suburti jaunas moteris iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos tikslu stiprinti jų kompetencijas, gebėjimus bei motyvaciją aktyviau dalyvauti pilietiniame ir politiniame savo visuomenių gyvenime.

Projekto veiklos:

  • Atlikta ir išleista veiksnių, trukdančių ir skatinančių aktyvesnį jaunų moterų dalyvavimą pilietiniame ir politiniame gyvenime projekto partnerių šalyse, apžvalga;
  • Surengtas penkių dienų trukmės forumas „Priemonės ir taktikos komunikuojant savo poziciją“, kurio tikslas ugdyti lyderystės savybes, formuoti demokratines nuostatas ir gilinti advokatavimo, pasitelkiant naująsias komunikacijos technologijas, gebėjimus;
  • Parengtas pilietinį sąmoningumą skatinantis filmukas ir išplatintas internetinėje erdvėje.

Pilietinio ir politinio dalyvavimo veiksnių apžvalgas pagal ekspertų parengtą metodiką atliko projekte dalyvaujančių organizacijų specialistai, nuolat konsultuodamiesi ir palaikydami ryšį internetu. Apžvalgų medžiaga buvo pateikta leidinyje „Politika − ne moterų reikalas?“, kuriame aktyvesnį jaunų moterų dalyvavimą pilietiniame ir politiniame gyvenime trukdantys ir skatinantys veiksniai skirtingose šalyse bus apibendrinami ir lyginami tarpusavyje. Leidinys platinamas spausdintu ir elektroniniu formatu.

Parengtų apžvalgų medžiaga bus taip pat naudojama kuriant pilietinį sąmoningumą skatinantį filmuką, kuris bus pristatytas renginiuose Baltarusijoje ir Ukrainoje ir platinamas internete.

Forumas buvo organizuojamas Lietuvoje. Jame kviečiamos dalyvauti jaunos veiklios moterys iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos, siekiant sudaryti sąlygas jų tinklaveikai, teminėms diskusijoms, idėjų bendriems projektams generavimui ir įgalinimui.

Projekto partneriai:

Projekto finansavimo informacija:

LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa
Airijos Respublikos ambasada Vilniuje
Europos Sąjunga
IRI (Tarptautinis Respublikonų institutas)
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku