Lygių galimybių plėtros centras

Politinis moterų dalyvavimas pažangai: nuo analizės iki veiksmo

Projekto laikotarpis: 2023 m. balandis - 2023 m. gruodis
Projekto tikslas: Paskatinti moteris įsitraukti ir aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime bei rinkimuose, taip pat mažinti stereotipus, susijusius su lytimi politinėje veikloje, vykdant informacines, švietėjiškas bei advokacines veiklas, paremtas faktais ir duomenimis grįsta analitika.

Projektu siekiama paskatinti moteris įsitraukti ir aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime bei rinkimuose, taip pat mažinti stereotipus, susijusius su lytimi politinėje veikloje, vykdant informacines, švietėjiškas bei advokacines veiklas, paremtas faktais ir duomenimis grįsta analitika.

Projekto uždaviniai:

1. Didinti moterų dalyvavimo politikoje galimybes šviečiant visuomenę ir taip formuojant viešąjį diskursą, skatinantį lyčių požiūriu paritetinės demokratijos įtvirtinimą.

2. Atlikti moterų įsitraukimo ir dalyvavimo politiniame gyvenime bei rinkimuose analitinę stebėseną.

3. Remiantis analitinių veiklų rezultatais parengti ir įgyvendinti duomenimis ir faktais grįstas švietėjiškas priemones, padėsiančias įgalinti moteris aktyviau dalyvauti politikoje.

4. Vykdyti advokacijos priemones, skirtas laikinųjų specialiųjų priemonių taikymui, siekiant padidinti moterų skaičių politikoje ir padėti Vyriausybei įgyvendinti Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto ir 29 rekomendacijas Lietuvai dėl lyčių pusiausvyros politikoje didinimo ir laikinųjų specialiųjų priemonių taikymo: parengiant Užsienio šalių gerosios praktikos taikant panaikinimo komiteto Bendrųjų Rekomendacijų 23 ir 25 dėl laikinųjų specialiųjų priemonių taikymo ir moterų dalyvavimo viešajame ir politiniame gyvenime apžvalgą, organizuojant apskrito stalo diskusiją su politikais bei pateikiant argumentuotus, užsienio šalių gerosios praktikos pavyzdžiais grįstus siūlymus dėl teisės aktų pakeitimų, skatinančių laikinųjų specialiųjų priemonių taikymą.

5. Plačiai skleisti informaciją apie projektą, viešinti projekto vykdomas veiklas bei jų rezultatus.

Projekto koordinatorius / -iai:

Projekto partneriai:

Projekto finansavimo informacija:

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis Nr. 1- MVLGP05408/2023
Skulptūra prie Montrealio Parlamento atminti moterų kovą už savo teises dalyvauti politikoje.
Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku