Lygių galimybių plėtros centras

Projektas „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje“

Lygių galimybių plėtros centras, VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos” ir Lietuvos žmogaus teisių centras pradėjo įgyvendinti projektą „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje” beveik prieš dvejus metus. Pagrindinė projekto idėja – inicijuoti dialogą su darbdaviais, darbuotojais, jų profsąjungomis, visuomeninėmis organizacijomis, siekiant kompleksinio diskriminacijos prevencijos klausimų sprendimo. Projektas gausus ne tik renginiais, kurių suorganizuota virš 120, bet ir leidiniais. Organizacijos jau spėjo parengti, išleisti ir išplatinti 12 elektroninio leidinio „NVO gidas” numerių, baigiamas rengti 12-asis „Profsąjungų gido” numeris.

„„NVO gidas” – tai lengvai prieinamas ir pritaikomas informacijos šaltinis nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms ar norinčioms pradėti dirbti kovos su diskriminacija srityje, – sako projekto vykdytojai. – Tuo tarpu „Profsąjungų gidas” yra skirtas profesinėms sąjungoms, jų nariams bei asmenims, kurie nepriklauso profsąjungoms, tačiau domisi, ką daryti diskriminacijos darbe atvejais.”

Profsąjungos Lietuvoje nėra aktyvios diskriminacijos įvairiais pagrindai prevencijos srityje, nors kitų ES šalių patirtis rodo, kad potencialiai turi galingus svertus. „Profsąjungų gide” aptariama, kodėl naudinga jungtis į profsąjungas, kaip atpažinti diskriminacijos darbe atvejus, kur kreiptis įtarus galimą diskriminaciją. Leidinyje apžvelgiami pagrindiniai profsąjungų darbą ir pagalbą kovoje su diskriminaciją reglamentuojantys teisiniai aspektai, advokacijos principai, pateikiami konkretūs pavyzdžiai, kaip profesinės sąjungos gali aktyviau daryti įtaką sprendimų priėmimui ir formuoti viešąją nuomonę bei politiką diskriminacijos prevencijos klausimais. „NVO gidas” padeda užpildyti priemonių, skirtų praktiniam NVO darbui nediskriminavimo srityje, spragą. Tai savotiškas pradžiamokslis, tiems, kas nori įsijungti į diskriminacijos prevencijos darbą, leidžiantis praplėsti NVO, dirbančių šioje srityje gretas.

Organizacijos taip pat išleido darbdaviams skirtą leidinį „Įvairovė verslo sėkmei”, kuriame pateikiama informacija apie tai, kodėl ir kaip diegti savo įmonėje antidiskriminacines priemones. „Žmonių įvairovė yra neatsiejamas modernios visuomenės bruožas, todėl svarbu ieškoti būdų, kaip veiksmingai pasitelkti jų kūrybinį potencialą, gebėjimus ir kompetencijas bendrai visuomenės gerovei. Šis leidinys sudomins kiekvieną ieškantį patarimų, kaip žengti pirmuosius žingsnius pasitelkiant įvairovę verslo sėkmei”, – teigia projekto vykdytojai.

Praeitais metais projektą įgyvendinančios organizacijos parengė radijo ir televizijos laidų ciklą. „Laidose pateikėme informaciją apie diskriminaciją patiriančių asmenų grupių padėtį, jų integracijos Lietuvos visuomenėje svarbą, pristatėme gerąsias patirtis. Skatinome keisti prietarais pagrįstas Lietuvos visuomenės nuostatas, mažinti nepakantumą bei ugdyti atvirumą įvairovei darbo aplinkoje bei viešojoje erdvėje”, – teigiama leidinyje.

Radijo internetinėje svetainėje. Visus projekto metu išleistus leidinius galite rasti projekto vykdytojų, o radijo laidų „Visuomenės barometras” įrašus – Žinių radijo internetinėje svetainėje.

Lygus-darbe-120x40_05-gif

 

 

Ankstesnis pranešimas:

Projektas „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje” sparčiai artėja prie pabaigos

Lygių galimybių plėtros centro, Lietuvos žmogaus teisių centro ir „Psichikos sveikatos perspektyvų”, įgyvendinančių projektą „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje”, ekspertai jau aplankė visus Lietuvos regionus. Jie rodė filmus, skaitė paskaitas, vedė seminarus ir viktorinas, diskutavo ir informavo apie žmogaus teisių, diskriminacijos prevencijos ir pagarbos įvairovei svarbą darbe. Iš viso surengta daugiau kaip 120 renginių.

„Šis projektas mums suteikė išskirtinę galimybę kalbėti apie lygių galimybių įgyvendinimą regionuose, kurių be jo nebūtume pasiekę, – sako projekto ekspertė Margarita Jankauskaitė. – Veiklomis ypač susidomėjo profesinių sąjungų ir mokyklų atstovai, todėl projekte planuojame jiems skirtas papildomas veiklas, taip pat ieškosime galimybių panašius renginius organizuoti ir ateityje.“

Viktorinomis „Atpažink ir įveik nelygybę”, kuriomis 2013 metų pradžioje prasidėjo projekto renginių serija, siekiama nenuobodžiai skatinti jaunų žmonių domėjimąsi savo teisėmis bei ugdyti geresnį įvairovės ir žmogaus teisių supratimą. Interaktyvios šviečiamosios viktorinos susilaukė didelio studentų, moksleivių ir mokytojų susidomėjimo ir palaikymo. Jose savo žinias jau išbandė keli šimtai jaunuolių, planuojama, kad jų bus dar keliasdešimt.

Seminarais apie profsąjungų svertus kovoje su diskriminacija, kuriuos taip pat planuojama tęsti, profsąjungos atstovai informuojami, kaip veiksmingai planuoti veiklas, galimus kolektyvinius veiksmus, įgalinti savo narius, siekiant lygių galimybių darbo rinkoje. Dešimt surengtų paskaitų „NVO vaidmuo diskriminacijos prevencijoje” suteikė galimybę kelti NVO atstovų kompetencijas ir sukūrė prielaidas glaudesnei tinklaveikai, kovojant su diskriminacijos apraiškomis visuomenėje. Darbdaviams skirtose apvalaus stalo diskusijose diskriminacijos prevencijos tema buvo diskutuojama apie tai, kokią naudą darbdaviai gali gauti skatindami tolerantišką ir įvairovei atvirą aplinką savo kompanijose.

2013 metų rudenį buvo pristatyta dokumentinių filmų programa „Nereikalingi žmonės” skirta herojams, kuriuos visuomenė norėjo nurašyti, išstumti į užribį, geriausiu atveju paprasčiausiai apsimetant, kad jie neegzistuoja. Programa nagrinėjo etninės neapykantos, senatvės, neįgalumo, lyčių lygybės temas. Filmų programą papildė susitikimai su įvairių bendruomenių atstovais. Juose buvo siekiama sukurti erdvę produktyvioms diskusijoms, bendruomenėms aktualių problemų bei galimų sprendimų aptarimui.

Nuo 2012 metų vykdomame projekte vadovaujamasi nuostata, kad į žmogaus teisių pažeidimus negalima žiūrėti selektyviai, o diskriminacijos prevencijos klausimus būtina spręsti kompleksiškai – įgalinant pažeidžiamų grupių atstovus ir formuojant vertybines nuostatas sprendimo ar poveikio galią turinčias grupes. Projekte taikomi inovatyvūs metodai, sudaromos palankios sąlygos įgyti naujų žinių ir kritiškai pažvelgti į egzistuojančius stereotipus.

es

 

 

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku