Lygių galimybių plėtros centras

Lietuva atsiskaito Jungtinėms Tautoms dėl moterų ir vyrų lygybės

Faktinės lyčių lygybės Lietuvoje nėra, pažymėjo Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas (CEDAW).

Liepos 9-ąją Ženevoje buvo svarstoma jau penktoji Lietuvos ataskaita pagal Konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims, kuri yra viena pagrindinių JT tarptautinių sutarčių. Lietuvos vyriausybės delegacija, sudaryta iš skirtingų ministerijų ir valstybės įstaigų atstovų, pristatė rezultatus siekiant lyčių lygybės bei įgyvendinant 2008 metų CEDAW komiteto rekomendacijas. Visą dieną trukusį svarstymą stebėjo ir Lietuvos moterų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų – Lygių galimybių plėtros centro ir Socialinių inovacijų fondo – atstovės.

Komitetas pasveikino Lietuvą priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ir pateikė aibę klausimų dėl smurto šeimoje, specialiųjų laikinų priemonių taikymo, reprodukcinės sveikatos, lytinio švietimo, pažeidžiamų grupių moterų diskriminacijos. Daugiausia klausimų sukėlė tinkamo nacionalinio lyčių lygybės mechanizmo nebuvimas, nepakankamas finansavimas bei ankstesnių CEDAW komiteto rekomendacijų nesilaikymas. Buvo atkreiptas dėmesys į kovos su prekyba žmonėmis prastėjimą, pensinio amžiaus moterų skurdą, jaunimo palankių reprodukcinės sveikatos paslaugų nebuvimą.

Vyriausybės delegacija neatsakė į klausimą apie tai, ką valstybė laiko „tradicinėmis šeimos vertybėmis”, kurių projektus ataskaitoje nurodė remianti prioritetine tvarka. Komiteto abejonės, ar tradicinių šeimos vertybių rėmimas nėra susijęs su patriarchaliniu požiūriu į moterų ir vyrų vaidmenis šeimoje, nebuvo paneigtos.

Vyriausybė išreiškė nepritarimą teisės į saugų ir teisėtą abortą ribojimui, o kitais klausimais žadėjo daug teigiamų pokyčių ateinančiais metais.

CEDAW komiteto išvados, kuriose pateikiamos išsamios rekomendacijos Lietuvai, bus priimtos artimiausiu metu. Ataskaitos svarstymo įrašą galite rasti žemiau pateiktoje nuorodoje.

EEA_color_logo

http://www.treatybodywebcast.org/category/webcast-archives/

https://gap.lt/en/cedaw-58/

https://gap.lt/en/cedaw-considers-report-of-lithuania/

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku