Lygių galimybių plėtros centras

Seime aptartos smurto artimoje aplinkoje problemos

Rugsėjo 24 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas, sukvietęs valstybės ir savivaldybių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovus, aptarė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo klausimus. Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Vilana Pilinkaitė Sotirovič posėdyje pristatė JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW) baigiamąsias pastabas Lietuvai, akcentuodama smurto prieš moteris rekomendacijų aktualumą ir svarbą.

Posėdžio metu dėmesys skirtas Vyriausybės patvirtintai Valstybinei Smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014 – 2020 metų programai, visų grandžių institucijų ir organizacijų bendradarbiavimui, nevyriausybinių organizacijų vaidmeniui teikiant pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims, besiformuojančiai teismų praktikai, policijos darbui.

Žmogaus teisių komiteto atstovai pažymėjo, kad komitetas tęs Įstatymo įgyvendinimo stebėseną, reaguos į pastebėjimus dėl poreikio tobulinti teisės aktus bei imsis kitų būtinų parlamentinės kontrolės priemonių siekiant efektyviai mažinti smurto artimoje aplinkoje apraiškas.

EEA_color_logo

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=471939&p_tr2=2

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4463&p_d=150905&p_k=1

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku