Namuose atsiradus naujam šeimos nariui iššūkių ir klausimų kyla abiems tėvams. Juk kūdikis neateina su instrukcija! Tiek mamai, tiek tėčiui tenka mokytis per praktiką.
O šeima yra labiau subalansuota ir lygiateisė tada, kai abu tėvai mokosi kartu ir skiria tam vienodai laiko.
Kliovimasis tradicinėmis rolėmis, kai mama yra, neva, instinktų vedama pagrindinė globėja, o tėtis geriausiu atveju tik mažai ką išmanantis pagalbininkas, perkelia naujai kilusių iššūkių naštą mamai, o iš tėčio atima galimybę įsitraukti į tėvystę.
BALANCE projekto laikotarpiu išleidome mini komiksų seriją susijusią su darbo ir šeimos balanso derinimu. Dalinomės tėčių patirtimis bei prisiminimais iš vaikystės, kurie lemia jų dabartinius pasirinkimus. Vienas mūsų tyrimo pašnekovų paaiškino, kodėl jam buvo svarbu imtis vaiko priežiūros atostogų:
„…mano tėvas nedalyvavo mano ugdyme, neužmezgė to ryšio nuo pat pirmųjų metų. Aš tą jaučiau visą savo gyvenimą ir dabar jaučiu. Jis kaip šešėlis buvo… nenoriu, kad tokį patį jausmą jaustų mano vaikas.”
Peržvelkime ir atminkime, kad balansas šeimoje bei tėvystė eina koja kojon su įvairiais iššūkiais, kuriuos įveikus auga tiek vaikas, tiek tėvai.


